Geri Dön

iOS 11'in kullanım oranları iOS 10'un gerisinde kaldı

Apple, uzun bir süre test ettiği iOS 11 güncellemesini geçtiğimiz haftalarda yayınladı. Analiz şirket Mixpanel tarafından toplanan verilere göre ise iOS 11’in çıkmasından bir hafta sonrasında iOS aygıtlarının yüzde 25.28’ine yüklendi.

iOS 11'in kullanım oranları iOS 10'un gerisinde kaldı

milliyet.com.tr

Mixpanel, iOS 11'in ilk haftasında cihazların sadece ve sadece yüzde 25.28'ine yüklendiğini açıkladı Geçen hafta boyunca, iOS 11'in benimsenmesi, yalnızca yüzde 15 oranında arttı. Çünkü insanların yüzde 10'u, başlatmadan 24 saat sonra güncelleme yüklemişti. iOS 11'in benimsenmesi arttıkça, iOS 10 artık cihazların yüzde 67.83'üne kurulurken, cihazların yüzde 6.89'u daha önceki bir iOS sürümünü çalıştırmaya devam ediyor.

iOS 11'in benimseme oranları, geçen yılın aynı döneminde iOS 10'un benimsenmesinden çok daha yavaş. iOS 10, yayınlanmasından yalnızca bir hafta sonra aygıtların yüzde 34’üne yüklenmişti.

iOS 11in kullanım oranları iOS 10un gerisinde kaldı

iOS 11 güncellemesi, iOS 10'un olduğu gibi kurulum sorunlarından etkilenmedi, ancak potansiyel olarak insanları yüklemeden sonraki bir tarihe kadar geride tutabilecek uygulama yavaşlamaları ve performans düşüşlerine ilişkin bazı raporlar var.

Apple ayrıca, iMessages için eşler arası Apple Pay ve iCloud saklama da dahil olmak üzere birkaç kilit iOS 11 özelliğini erteledi; bu da bazı kullanıcıların yeni yazılım indirmemesi için teşvik etmiş olabilir.

Apple, Microsoft e-posta servislerini kullanan müşterileri etkileyen önemli bir e-posta hatası düzeltmesi içeren iOS 11'in ilk ara güncellmesi iOS 11.0.1'i yayınladı.

iOS 11in kullanım oranları iOS 10un gerisinde kaldı

iOS 11'in benimsenmesi yavaş olsa da, yeni Android yazılımlarının benimsenme oranından çılgınca geride kaldı. Ağustos ayında piyasaya sürülen Android Oreo, Android Geliştirici sitesinde bile listelenmiyor. Android'in önceki nesil sürümü olan Android Nougat ise yalnızca cihazların yüzde 15.8'inde yüklü.

Android aygıtların çoğunluğu Android Marshmallow ve Lollipop sürümlerini kullanmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber