Geri Dön

iPad Pro’da Farklı Bir Dokunmatik Panel Kullanılacak!

Apple, yeni nesil ürünleri için farklı stratejiler uygulamaya devam ediyor! iPad Pro’nun dokunmatik paneli, öncekilerden farklı olacak… ...

iPad Pro’da Farklı Bir Dokunmatik Panel Kullanılacak!

Apple, yeni nesil ürünleri için farklı stratejiler uygulamaya devam ediyor! iPad Pro’nun dokunmatik paneli, öncekilerden farklı olacak… Geçtiğimiz günlerde sizlerle de paylaştığımız haberimizde kasa ölçüleri ve teknik özelliklerinin birçoğu sızdırıldığı için gündeme bomba gibi düşen iPad Pro hakkında yeni haberler var. iPhone 5 sızıntılarıyla birlikte gündeme gelen ve hala da sızıntılar listesinin 1.sırasındaki yerini korumaya devam eden 12.9 inç ekranlı iPad Pro, bir kısım kullanıcı kitlesi tarafından yalnızca iş dünyası için üretileceği savunulurken karşıt görüşlü bir kısım kullanıcıya göreyse tüm kullanıcılar için geliştirilecekti. En azından sızıntı ve iddialar bu yöndeydi! Daha önce hiçbir iPad modelinde rastlanmayan yüksek işlemci günü, hassas dokunmatik panel ve Bluetooth klavye bağlanıldığında otomatik olarak Mac OS X işletim sistemine geçeceğine dair iddiaların sahibi iPad Pro, Apple’ın yeni satış stratejisine göre pazara çıkacak. Daha fazla para kazandıran bir ürün olmasının yanı sıra ileri verimlilik üzerine odaklanılarak daha fazla bilinçli kullanıcı kitlesine ulaştırılacağı bilgisi sızdırılan iPad Pro’yu ETNews de onayladı. Peki, Apple’ın yeni stratejisi ne üzerine? ETNews’in haberine göre, Apple son zamanlarda seri üretime hazır hale getirilmiş yeni bir dokunmatik panel modeli için LG Display, Samsung Display ve Japan Display firmaları ile iletişime geçmiş. AgNW kod adıyla anılan Apple üretimi dokunmatik paneli, ITO(Indiyum Kalay Oksit) film yerine AgNW yani Gümüş Nano tepkimeli bir kaplama ile üretilmiş. Apple cihazları da dahil piyasada kullanılan tabletlerin filmlerine oranla daha esnek olduğu gerekçesiyle AgNW panelin parmak izini daha iyi tanıdığı ve takip ettiği biliniyor. Öyle ki Apple, AgNW paneli ile yazma/çizme işlevlerinde daha büyük bir hassasiyet sunan ve Force Touch(2015 MacBook’da kullanılan yeni nesil touch pad) ile kullanıcısının yüzünü güldürecek bir tablet üretmeye hazırlanıyor. Esnek ve dolayısıyla daha hassas tepkimeleri işleme dökebilen panelin avantajı yalnızca bu da değil. Uygun maliyetle üretilecek panel sayesinde Apple, kar etmek yerine iPad Pro’nun işlemci tarafından teknolojisini geliştirmeyi ve en iyisini kullanmayı hedefliyormuş. Tek kötü haber ise, AgNW teknolojili panellerin 2016’da üretilebileceğine dair haberler yayıldı. Bu da demek oluyor ki, iPad Pro için bir yıl daha bekleyeceğiz.

Ceyhun Fersoy ve Begüm Öner’in ‘apaçi dansı’Oyuncu çift Ceyhun Fersoy ve Begüm Öner, yaptıkları sosyal medya paylaşımları ile de kendilerinden söz ettirmeyi başarıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber