Geri Dön

iPhone 6 ve Galaxy S7, İşkence Testine Girdi

Bu zamana kadar birçok farklı dayanıklılık testine tabi tutulan iPhone 6 ve Galaxy S7, bu kez bir hayli güçlü işkence testine maruz kalmış bulunmakta…

iPhone 6 ve Galaxy S7, İşkence Testine Girdi

Bir yandan Apple’ın amiral gemi modelleri bir yandan da Samsung’un üst düzey cihazları; her iki cephenin de mobil sektörde epey geniş bir yer kapladığı bir gerçek. iOS ve Android işletim sistemlerinin her daim karşı karşıya kaldığını ve bunun Apple ile Samsung çekişmesine dönüştüğünü çoğu zaman görmüştük. Şimdilerde yeni amiral gemi modellerini satışa sunmak ile meşgul olan Samsung, bildiğiniz üzere karşımıza Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri ile çıktı. Bunun ardından pek çok YouTube kanalı da son çıkan iPhone 6 modelleri ile Galaxy S7 modellerini farklı tarzlardaki işkence testlerine sokmakta. Bu testlerin son örneği ise açıkçası bir hayli profesyonel bir şekilde gerçekleştirildi.

1.5 metre derinliğindeki suya atılan Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri, 30 dakika su altında bırakıldı. Hali hazırda zaten su geçirmeme özelliğine sahip olan modeller, bozulmadı ancak ses kabiliyetlerini yitirdiler. Bunun yanında iPhone 6S Plus ise su altında 10 dakika sonra arıza verdi. Ayrıca telefonun belirli bir süre sonra tüm ses özelliklerini kaybettiği gözlemlendi.

Su testi dışında bükülme basıncına da maruz bırakılan telefonlardan iPhone 6S ve 6S Plus, önceki versiyonlarına göre epey yol katetmiş durumda. Zira iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin çok çabuk büküldüğü biliniyor. Bunun adına daha güçlü alüminyum kullanmaya başlayan Apple, anlaşılan sorunu gidermiş durumda. Hepsi ve daha fazlasını aşağıdaki video aracılığı ile izlemeniz mümkün.


Nusret Gökçe'den ırkçılık karşıtı videoABD'de iki restoranı bulunan ünlü etçi Nusret Gökçe, sosyal medya hesabından farkındalık yaratmak için siyahi bir bebeğe süt içirdiği videosunu paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber