Geri Dön

iPhone 6S’ler Kaç GB RAM İle Geliyor? Kesinleşti!

Geçtiğimiz gün tanıtılan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın kaç GB'lik RAM'e sahip oldukları belli oldu. Detaylar haberimizde... Daha hızlı işlemci ve Force Touch teknolojisi gibi geliştirmeler ile birlikte iPhone...

iPhone 6S’ler Kaç GB RAM İle Geliyor? Kesinleşti!

Geçtiğimiz gün tanıtılan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın kaç GB'lik RAM'e sahip oldukları belli oldu. Detaylar haberimizde... Daha hızlı işlemci ve Force Touch teknolojisi gibi geliştirmeler ile birlikte iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerini gözler önüne seren Apple, RAM konusunda net bir bilgi paylaşmamıştı. Saatler sonrasında ise nihayet detaylı bir açıklama geldi; yeni iPhone modelleri 2 GB RAM ile birlikte geliyor. iOS'un sahip olduğu stabilite ve bununla beraber Apple'un sunduğu optimize, aslında bu RAM miktarının epey işe yaramasına yol açıyor.

Düşük sistemde dahi ortaya yüksek performans sunan firma, 2 GB RAM ile birlikte iOS 9 deneyimini en yüksek seviyeye çıkaracak. Tabi bu durumda parmağı olan en büyük faktörse hiç şüphesiz yeni işlemci. A9X işlemcisi ile beraber gelen yeni iPhone, eskiye oranla neredeyse iki kat daha hızlı bir performansa sahip olacak. Ayrıca yine aynı oranda bant genişliğinin artacağı belirtiliyor. Bu sayede iPhone 6S ve iPhone 6S Plus cihazlarının donanımları ve iOS 9'un getirileri ile beraber tatminkar bir kullanım sunacağından söz edebiliriz. A9X işlemcisi hakkında yayımladığımız haberi okumak için tıklayın. Yeni iPhone modellerine ait detaylı bilgiye ise buradan ulaşmanız mümkün.

Ankara'daki sokak köpeklerinin İnci Abla'sı!İnci Aksoyoğlu (60) Ankara Eryaman'da, 15 yıl önce kurduğu barınakta 355 tane sokak köpeğine bakıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber