Geri Dön

iPhone 6S Plus, Testlerde S7 Edge’i Yenmeyi Başardı

Apple’ın en son çıkardığı akıllı telefon modeli iPhone 6S Plus ile Samsung’un haftalar öncesinde duyurduğu S7 Edge, hız testine tabi tutuldu. Bakın sonuç nasıl…

iPhone 6S Plus, Testlerde S7 Edge’i Yenmeyi Başardı

iOS platformunun en güçlü akıllı modellerinden olan iPhone 6S Plus, bildiğiniz üzere Apple tarafından geliştirilmiş ve satışa sunulmuş en üst telefon konumunda. Henüz Apple cephesinde 6S Plus’tan sonra daha üst bir akıllı cihaz göremedik. Nitekim daha çeşitli olan Android köşesinde ise Samsung son günlerde gündemden düşmek bilmiyor. Bunun en büyük nedeni ise hiç şüphesiz firmanın tanıtımına imza attığı Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri. Birçok farklı konuda teste tabi tutulan firmanın yeni akıllı telefonları, bu seferse 6S Plus ile hız konusunda karşı karşıya getirildi. Kağıt üzerinde biraz daha güçlü olduğu söylenen S7 Edge, ne yazık ki bu durumu gerçek kullanımda pek kanıtlayabilmiş sayılmaz.

Galaxy S7 Edge, iPhone 6S Plus, Nexus 6P ve Moto X Pure Edition modelleri ile bir hız testi videosuna imza atan YouTube kullanıcısı, 6S Plus’ın liderliği ile sonuçlanan bir test gerçekleştirmiş bulunuyor. Özellikle uygulama açılış hızı bakımından işi bir tık ötede tamamlayan Apple’ın amiral gemi modeli, daha yeni olan S7 Edge’i geçerek aslında şaşırtmadı değil. Ne de olsa S7 Edge’te 4 GB RAM ve Snapdragon 820 yonga seti bulunuyorken iPhone 6S Plus modelinde ise 2 GB RAM ve çift çekirdekli A9 çipi yer almakta. Ancak işin içerisine optimize ve işletim sistemi gibi konular girince elbette değişikliğin yaşandığı gözlemleniyor.

Bu arada Nexus 6P modelinin en az S7 Edge kadar hızlı olduğu gözden kaçmıyor. Bahsi geçen hız testi videosunu aşağıdan izlemeniz mümkün.


Acun Ilıcalı paylaştı! Survivor ekibini korkutan yangınDominik Cumhuriyeti'nde, 'Survivor 2020' çekimlerinin yapıldığı bölgeye yakın bir alanda başlayan orman yangını korkuttu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber