Geri Dön

iPhone 8 yerine iPhone Edition gelebilir

Apple'ın eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone 8 modelinde farklı bir isimlendirme yapabileceği söyleniyor. Üç farklı iPhone modeli tanıtacağı söylenen Apple'ın tamamen çerçevesiz olan modelinin ismi iPhone Edition olabilir.

iPhone 8 yerine iPhone Edition gelebilir

Apple, akıllı saati Apple Watch serisinde "Apple Watch Edition" ismine yer veriyor. Bu model ise en üst segmenti temsil ediyor. İddialara göre iPhone 8, "iPhone Edition" adıyla gelebilir. OLED ekranla gelecek iPhone Edition, üst segmentte yer alacak. Telefonun fiyatının bin doların üzerinde olacağı ve daha kaliteli bir malzemeden üretileceği söyleniyor.

Firmanın tanıtacağı diğer iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinde ise LCD ekran kullanılacağı söyleniyor. iPhone Edition için cam, alüminyum ve seramik malzemelerin test edildiği de gelen söylentiler arasında yer alyor.

Diğer yandan iPhone Edition'ın tamamen çerçevesiz 5 inç bir ekran ile geleceği ve telefonun ön kısmında ana ekran tuşunun yerine fonksiyon alanı olarak adlandırılan bir yerin olacağı belirtiliyor. Kablosuz şarj özelliğini de destekleyece cihazda çift kamera sisteminin yine yer alacağı ifade ediliyor.

İTÜ Rektörü ilk kez açıkladı! Sağlık çalışanları için geliştirdikleri...İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, CNN TÜRK canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Karaca, İTÜ, Sağlık Bakanlığı ve özel sektörün üzerinde çalıştığı bir projeyi ilk kez açıkladı. Sağlık çalışanları için takip sistemi geliştirdiklerini duyuran Prof. Dr. Karaca, "Ateş ve kandaki oksijen miktarını ölçen ve bunun takibini yapay zeka ile beraber yapan, veriyi işleyen bir sistem geliştirdik." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber