Geri Dön

İsteyen Herkese Kriptolu Telefon!

Son dönemin en korkulan konularından biri olan “dinlenme” hem üst düzeydeki kişilerin hem de vatandaşların ortak derdi oldu.

İsteyen Herkese Kriptolu Telefon!

Siz hiç fark etmeden dinlemeye takılmanız günümüzde oldukça yüksek bir ihtimalken yanlış kullandığınız cümleler hayatınızı olumsuz etkileyebilmekte. Peki bu dinlemelere ve takibe yakalanmamak için ne yapmak gerekiyor derseniz bunun bir çok yöntemi olmakla birlikte kullanacağınız derdinize derman olabilir.

dinlemeleri ve elektronik gözetimleri engelleyebilmek için üretilmiş, şifreli iletişim kurabilmenize olanak sağlayan yazılımlarla desteklenmiş cep telefonudur. içerisinde şifreleme ve şifre çözme işlemini gerçekleştirmek için bir çipe sahiptir. Bu çip sayesinde de kinlenme ihtimali büyük ölçüde azaltılmış olur.

Birçok üst düzey yöneticinin ve bürokratın elinden düşürmediği kriptolu telefonlara artık sizler de sahip olabileceksiniz. , dinlenme korkusuna sahip kişilere müjdeyi verdi. TUBİTAK’ın projesinden bahseden ışık “ ” müjdesini verdi.

Şuan bilinen çok da farklı olmayacak bir telefonla karşılaşacağımızı belirten Işık bu kriptolu telefonun yazılımsal olarak güvenliğinin arttırılmış olacağını belirtti. 2015 itibari ile başlayacak çalışmalar ne zaman sonuçlanır bilinmez ancak şunu söyleyebiliriz ki en az akıllı telefonlara olan ilgi kadar kriptolu telefonlar da talep ile karşılaşacak.

Peki siz kriptolu bir telefona sahip olmak ister misiniz?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber