Geri Dön

Levi's ve Google'ın akıllı ceketi kısa süre sonra satışta

Giyilebilir teknolojiler alanında yeni bir adım olacak Levi’s ve Google’ın akıllı ceketi kısa bir süre sonra satışa sunulacak. Peki bu akıllı ceket kullanıcılara neler sunacak?

Levi's ve Google'ın akıllı ceketi kısa süre sonra satışta

Geçtiğimiz günlerde Google'ın akıllı bir şapka patenti aldığını sizlere aktarmıştık. Şimdi ise Google'ın yaklaşık iki yıldır Levi's ile üzerinde çalıştıkları geçtiğimiz yıl mayıs ayında tanıtılan akıllı ceketin bu yılın sonbaharında 350 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulması planlanıyor.

Ceket, kullanıcıların akıllı telefonlarıyla bağlantı kurarak bilek bölümündeki özel bölüm ile hareketleri algılayabiliyor. Kullanıcılar bu özel bölümle gelen çağrılara cevapm verebiliyor, müzik değiştirebiliyor, yol tarifi alabilme gibi pek çok özelliği yerine getirebiliyor. Cekette hangi hareketlerinizin hangi uygulamaları çalıştıracağını da ayarlayabiliyorsunuz. Bluetooth'un yer aldığı özel bölümü çıkardıktan sonra ise ceketi kolayca yıkayabilirsiniz.

Kullanıcıların özellikle bisiklet kullanırken akıllı telefonlarını kullanmak zorunda kalmamaları için tasarlanan ceket, suya dayanıklı ve ekstra hareket kabiliyeti için de esnek bir kumaş ile hazırlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'deki yeni vaka sayısını açıkladıDünyayı etkisi altına alan corona virüsle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dakika açıklamalarına imza attı. Bakan Koca, corona virüs sebebiyle son 24 saatte 69 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 425 olduğunu açıkladı. Bakan Koca, İstanbul'da 12 bin 231, İzmir'de 1105, Ankara'da 860, Konya'da 601, Kocaeli'de 500 vaka olduğunu açıkladı. Koca, "Türkiye'nin analizi, şu anda İstanbul'da bir kişi 16 kişiye bulaştırıyor." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber