Geri Dön

LG, Çin'deki akıllı telefon pazarından çekiliyor

LG, resmi olarak Çin'deki akıllı telefon pazarından çekildiğini duyurdu. Güney Koreli şirket, Çin'de akıllı telefon satışlarını durduruyor.

LG, Çin'deki akıllı telefon pazarından çekiliyor

Onur Binay/milliyet.com.tr

LG, Çin'deki akıllı telefon satışlarını durduracaklarını açıkladı. Bu bilgi Pekin ofisinde çalışan bir LG yetkilisi tarafından da doğrulandı. LG G5'in piyasaya sürülmesinden bu yana şirket, Çin pazarına önemli bir cihaz sunmadı. Şirket, 2016'dan bu yana Çin'deki akıllı telefon pazarından ayrılmayı da düşünüyordu.

Bu cesur hareketin arkasındaki neden, diğer alanlardaki teknolojideki başarılarına rağmen, şirketin mobil bölümündeki büyük kayıplar olduğu söyleniyor. Bunun dışında LG, piyasadaki akıllı telefon devleriyle rekabet etmek için uğraşıyor.

Bununla birlikte, hala MWC 2018'de LG'den şaşırtıcı ürünler bekliyoruz. Yukarıdaki söylentiler doğruysa, şirket diğer önemli pazarlarını yeni amiral gemileri güçlendirecek. Kim bilir belki de önümüzdeki günlerde yeni bir cihazla Çin akıllı telefon pazarına büyük bir dönüş yapabilir.

Bir fıkra anlattı, 100 milyon izlenmeye ulaştıBursa'da bir ilaç mümessilinin arkadaş ortamında anlatığı fıkra o kadar beğenildi ki, hayatını değiştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber