Geri Dön

LG'den katlanabilen dev OLED TV

LG, hem şeffaf hem de katlanabilir OLED ekranların prototiplerini bizlere daha önce gösterdi. LG, şimdi de dünyanın ilk 77 inçlik saydam esnek OLED ekranını gözler önüne serdi.

LG'den katlanabilen dev OLED TV

Onur Binay/milliyet.com.tr

LG, Los Angeles'taki Bilgi Ekranı (SID) Konferansı'nda dünyanın ilk 77 inçlik saydam esnek OLED ekranını tanıttı. Saydam ve taşınabilir OLED ekran teknolojilerini, özellikle bu boyutta bir araya getirmek LG'nin büyük ilerleme kaydettiğini gösteriyor. Panelin kendisi standart Ultra HD (UHD) çözünürlükte yüzde 40'lık şeffaflık ile 3840 × 2160 çözünürlüğüne sahip. İşlevselliği üzerinde herhangi bir olumsuz etki olmadan 80 mm'lik bir yarıçapa kadar yuvarlanabiliyor.

LG Display yönetici başkan yardımcısı ve teknoloji şefi In-Byeong Kang, “LG ??Display, IPS gibi en iyi teknolojilerini tanıtarak, 50 yıllık LCD yenilikleri tarihinde öncü bir rol üstlenmekten gurur duyuyor. OLED teknolojisiyle yeni bir görüntü paradigması oluşturup görüntü tarihinin bir başka devrimsel bölümünü açarak, görüntü endüstrisinde yenilikler yaratmaya devam edeceğiz.”

Şimdilik, bu yeni şeffaf esnek OLED'lerin en güncel kullanımları Samsung'un birkaç yıl önce sunduğu saydam ve aynalı ekranlara benzer şekilde dijital tabela olacak.LG, ekranların ne zaman piyasaya sunulacağını açıklamadı.

Gelecekte bu teknolojiler evinize gelse de, şimdilik bir TV için kullanışlı değiller.

Marmaris'te oteller ve plajlar yabancı turistlerle dolmaya başladıNormalleşme sürecine geçiş yapıldıktan sonra ve bazı Avrupa ülkelerinin Türkiye’de Muğla ilini de güvenli şehirler arasına almasından sonra Marmaris otelleri ve plajları dolmaya başladı. Özellikle Ukrayna, Makedonya, İsrail ve Rusya’dan gelen turistlerin yanı sıra İngilizler de tatil için Marmaris’i tercih edenler arasında ilk sırayı aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber