Geri Dön
TeknolojiMicrosoft Teams kullananlara müjdeli haber: Bağlantı kopmayacak!

Microsoft Teams kullananlara müjdeli haber: Bağlantı kopmayacak!

Video konferans uygulamalarının kullanımı salgın sırasında oldukça artış gösterdi. Akabinde Microsoft Teams gibi pek çok uygulama daha fazla kullanılır hale geldi. Microsoft Teams yeni duyurduğu kadarıyla kullanıcıların hoşuna gidecek bir özelliğe kavuşuyor.

Microsoft Teams kullananlara müjdeli haber: Bağlantı kopmayacak!

Microsoft Teams için yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Low data modu yani düşük/az güç modu sayesinde kullanıcılar kullanılan veri miktarının düşük olmasıyla avantaj sağlayacak. Microsoft, bu ay piyasaya süreceği düşük veri modu özelliğine kavuşacak. 

Microsoft Teams yeni özelliğine kavuşuyor

Video konferans konuşmaları ister bilgisayardan kullanın ister mobilden kullanın pil tüketiminin yüksek olmasıyla kullanıcıları üzüyordu. Kıyaslama yapıldığında Microsoft'un bu uygulaması, e-posta, kısa mesaj veya telefon konuşmalarına kıyasla daha fazla veri kullanıyor. 

Bunun akabinde zayıf ağ bağlantısı Teams gibi uygulamaları kullanırken kötü bir deneyim sunuyor ancak düşük güç modu sayesinde düşük bağlantı olsa da konuşmalar kesilmeyecek. 

Öte yandan kullanıcıların iletileri daha sonra gönderilmek üzere sıraya koymasına olanak tanıyan bir çevrim dışı mod ekliyor. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler