Geri Dön
TeknolojiOcak ayında sıralama değişti! Teknoloji devlerine büyük şok

Ocak ayında sıralama değişti! Teknoloji devlerine büyük şok

Akıllı telefon kullanımları her geçen gün artıyor. Bu noktada teknoloji devlerinin kazançları da önemli ölçüde artarken yeni bir istatistik yayımlandı. Ocak ayının en çok satan telefonlarını açıklayan Counterpoint Research, dikkat çeken rakamları ortaya çıkartıyor.

Ocak ayında sıralama değişti! Teknoloji devlerine büyük şok

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple, yeni yayımlanan raporlara göre ocak ayında en çok satan akıllı telefonların dördüne sahip. İlk kez bu kadar yüksek oranda tercih edilen iPhone'lar yaşanan karantina dönemiyle beraber bu popülerliğini artırmış gibi görünüyor. 

Ocak ayında en çok satılan telefon iPhone 12 oluyor

Bu yılın başlarında en çok satılan akıllı telefon iPhone 12 serisinin üyeleri oluyor. Dünyanın en çok satan akıllı telefonu olan yüzde 6 ile iPhone 12'yi ise serinin en büyük üyesi takip ediyor. İkinci sırada iPhone 12 Pro Max yüzde 5 ile yer alıyor. 

Üçüncü sırada iPhone 12 Pro yer alıyor ve onu şaşırtamayacak bir şekilde 2019 yılında tanıtılan ve dönemine damga vuran iPhone 11 takip ediyor. Beşinci sırada ise nihayet bir Android telefon yer alıyor. Redmi 9A ile bizleri karşılayan Android telefonun ardından Redmi 9 geliyor. 

Aşağıda yayımlanan listedeki diğer telefon modelleri bulunuyor:

Ocak ayında sıralama değişti Teknoloji devlerine büyük şok

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler