Geri Dön

OnePlus 5'e yüz tanıma sistemi ve Android Oreo geliyor

OnePlus 5, Android Oreo güncellemesinden sonra OnePlus 5T’nin sevilen yüz tanıma sistemine kavuşacak. Ayrıca OnePlus'ın kendi Android arayüzü OxygenOS 5.0 ile birlikte Android Oreo da kullanıcılara sunulacak.

OnePlus 5'e yüz tanıma sistemi ve Android Oreo geliyor

milliyet.com.tr

OnePlus 5T ile kullanıcılara sunulan yüz tanıma özelliği, talep üzerine OnePlus 5 modeli içinde gelecek. OnePlus’ın yüz tanıma özelliği iPhone X’de kullanılan teknolojiden çok daha basit bir teknoloji kullanıyor. Bu sebeple daha hızlı bir şekilde yüz tanımayı gerçekleştiriyor fakat güvenilirliği daha az.

OnePlus 5 kullanıcılarına müjdeyi ilk veren kişi de OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei oldu. Pei, Twitter üzerinden kullanıcıların yoğun talebi üzerine yüz tanıma sisteminin One Plus 5’e de ekleneceğini duyurdu.

OnePlus, güncellemenin ne zaman geleceğine dair bir açıklama yapmadı. Ancak özellikle ilgili güncellemenin Oreo güncellemesinden ayrı olarak geleceği açıklandı. Ayrıca OnePlus yüz tanıma özelliğini diğer modeller içinde kullanılıp kullanılmayacağı merak ediliyor.

Android 8.0 Oreo da geliyor

OnePlus'ın kendi Android arayüzü OxygenOS 5.0 ile birlikte Android Oreo da kullanıcılara sunulacak.

Güncellemeyle kamera uygulaması, Oreo başlatıcıısı, portre modu için güzellik efekti ve Google'ın Oreo ile birlikte sunduğu bütün özellikler OnePlus 5'e de geliyor.

Güncelleme Kanada ve Almanya'da dağıtılmaya başladı. Diğer ülkeler için de sunulması bekleniyo.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber