Geri Dön
TeknolojiOppo’nun katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonunda ‘LTPO detayı

Oppo’nun katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonunda ‘LTPO detayı

Ekran teknolojilerinin gelişmesiyle beraber özellikle ‘katlanabilir ekranlı’ cihazların artış gösterdiğini gözlemliyoruz. Zira bu noktada öncü olan Samsung ve Huawei ardından pek çok üretici katlanabilir ekranlı telefonlarını piyasaya sürdü. Bu noktada Oppo da ilk katlanabilir ekranlı telefonu için vites artırıyor.

Oppo’nun katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonunda ‘LTPO detayı

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Oppo geliştirdiği ekran teknolojisi sayesinde ilk katlanabilir ekranlı telefonunu piyasaya sürecek. Öte yandan kısa bir süre içinde tanıtılması beklenen telefonun, LTPO ekranları kullanacağı vurgulandı.

iPHONE 13 SERİSİNDE DE AYNI EKRAN TEKNOLOJİSİ OLACAK

LTPO’nun ekran tarafında daha önce de iPhone 13 için kullanılacağı ortaya çıkmıştı. Temelde OLED tabanlı bir teknoloji ile üretilen bu ekranlar, yüksek şarj hareketliliği ve daha hızlı bir dokunma tepkisine sahip oluyor. Ekran tepkisi daha hızlı hale geldiğinde güç tüketimi azaldığı için kullanıcılar daha uzun süre telefonlarını kullanabilirler.

Oppo’nun en son farklı kayan bir yapıda ekranlı telefon konseptiyle tanışmıştık.  Şimdi ise katlanabilir ekranlı telefonda LTPO ekranın kullanılacağını öğrenmiş olduk.