Geri Dön
TeknolojiPinterest için yeni 'canlı yayın' özelliği test ediliyor

Pinterest için yeni 'canlı yayın' özelliği test ediliyor

Pinterest pek çok kişinin ilham almasını sağlayan bir platform. Farklı yapısıyla uzun süredir milyonlarca kişinin aktif bir şekilde giriş yaptığı sosyal ağın bünyesine yeni bir canlı yayın özelliği ekleniyor.

Pinterest için yeni 'canlı yayın' özelliği test ediliyor

Pinterest gerek kullanıcı sayısını artırmasıyla gerekse yenilenen arayüzüyle dikkat çekiyor. Bir süredir konuşulan ve test aşamasına geçilen canlı yayın özelliği ise bazı içerik oluşturucularının kullanımına açıldı. Şu anda herkesin kullanamadığı bu özellik, içerik oluşturucular ve takipçiler arasında daha samimi bir bağ kurmayı amaçlıyor. 

475 MİLYONA SESLENİYOR

Karantina dönemiyle beraber hem daha fazla canlı yayın yapılıyor hem de daha fazla kişi bu canlı yayınlara katılıyor fikirlerini yorumlar kısmında yazıyor. Hatta canlı konserlere alıştıklarını söyleyenler bile bulunuyor. Bu noktada gerçekten de önemli olan canlı yayın özelliği Pinterest'in de merceği altına bir süre önce girdi. 

İlk halka açık canlı yayın denemesi için de 24/25 Mayıs tarihlerini işaret eden Pinterest, toplamda 475 milyonluk bir kullanıcıya sesleniyor. Sanal olarak düzenlenecek bu etkinlik Rebecca Minkoff ve Jonathan Van Ness gibi içerik oluşturucularını bünyesinde toplayacak. 

Normalde Zoom yönlendirmeli bir özelliği bünyesine ekleyen Pinterest kendi hizmetini devreye sokuyor. Haftaya yapılacak canlı yayın etkinliğinde, farklı konu başlıkları öne çıkacak. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler