Geri Dön

Razer'dan yeni opto-mekanik anahtarlara sahip klavye: Huntsman Elite

Razer, Huntsman Premium oyuncu klavyesi serisini tanıttı. İkiliden Razer Hunstman Elite, her iki klavye için de hazırlanmış bütün özelliklerin yanında medya tuşları, bileklik dinlenme yeri ve alttan aydınlatmayı da yanında getiriyor. Her iki cihaz da Razer Hunstman klavye performansını sizlere sunarak yeni anahtar teknolojisi Opto-Mechanical Switch bulunuyor.

Razer'dan yeni opto-mekanik anahtarlara sahip klavye: Huntsman Elite

Razer yeni opto-mekanik anahtarlar kullandığı Huntsman Elite oyun klavyesi modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. Optik teknolojiden temel alan Opto-Menchanical Switch’te her anahtar içinde yer alan kızılötesi ışıklar harekete geçirme (actuation) komutunu, tuşa basıldığı anda algılıyor. 1.5 mm’lik harekete geçirme noktası sayesinde Razer Opto-Menchanical Switch, standart mekanik anahtarlardan %30 daha yüksek tutarlılık gösteriyor.

Razer Opto-Menchanical Switch sizlere dokunuş hissini (tactility) yok etmeden daha hızlı bir performans sunuyor. Çizgisel anahtarlarda bulunan harekete geçme ve sıfırlama noktaları ile aynı özellikleri taşıyan klavyeler aynı anda en çok satan Razer Yeşil anahtarların dokunuş hissini de 45 g gibi daha az bir harekete geçme performansı ile birleştiriyor. 100 milyon basış tuş ömrüne sahip Razer Opto-Menchanical Switch teknolojisi klavyeler bu şekilde standart mekanik klavyelerden iki kat daha uzun kullanım süresini de garantiliyor. Optik harekete geçirme teknolojisi ve her anahtarın etrafında ayrı ayrı bulunan metal tuş sabitleyici çubuk sayesinde daha az oynar parça bulunurken harekete geçirme komutu verildiği sırada fiziksel bir temas gerçekleşmiyor. Bu da klavyenin aşınma oranını yarı yarıya indirerek Razer Huntsman’i daha tutarlı ve yıllara karşı dayanıklı kılıyor.

Razer Huntsman Elite, atanmış medya kontrol tuşları ile hızlı ve kolay erişim sağlıyor. Her biri üç farklı dokunma hissine sahip medya tuşları ve çok fonksiyonlu dijital tuş takımı, Razer Synapse 3 ile programlanarak bir bakıma sınırsız sayıda tuş bağlama, makro ve ışıklandırma efekti opsiyonları sunuyor. Kullanıcılar bu alanda diledikleri kadar özelleştirme de yapabiliyorlar.

Daha öncesinde Razer Ornata Chroma ve BlackWidow Chroma V2 ile tanıtılan mıknatıslı tak-çıkar özelliğine sahip deri kaplı bileklik çubuğu da uzun oyun seanslarında konforunuzu düşünen Huntsman Elite serisi ile gelmeye devam ediyor.

Öte yandan Hunstman Elite’i ilk yapan özellik ise kişisel ayarlarınızı hem cihaz üstüne hem de buluta kayıt yapabildiğiniz hibrit sistem. Tam anlamı ile kendinize göre ayarladığınız klavyenizin bu özelliğini kaydedebilir ve dilerseniz diğer ayarlarınıza hem cihaz üzerinden hem de bulut aracılığı ile dilediğiniz her yerden erişebilirsiniz.

Razer Chroma, Huntsman’in her tuşunda bulunurken alttan aydınlatmaları özelliği ile hem klavyeyi hem de bileklik kısmını kaplıyor. 16,8 milyon farklı renk ve değişik ışıklandırma efekti arasından seçim yapabilecek olan oyuncular bunları tabii ki Razer Synapse 3 yazılımı ile diledikleri gibi ayarlayabilecekler. Hatta dileyenler hazırladıkları bu efektleri Razer Chroma™ Workshop üzerinden diğer milyonlarda kullanıcı ile paylaşabilecek.

Oyun içi Razer Chroma ışıklandırma profillerini aynı zamanda “Fortnite,” “Overwatch,” “Warframe” gibi popüler oyunlara da entegre edebilecekler.

Razer Chroma tecrübesi daha etkili bir görsel şölen için diğer cihazlara da aktarılabilir. Razer Huntsman Elite kullanıcıları klavyelerini diğer Razer Chroma uyumlu ürünlerle senkronize halde çalıştırabilir ve hatta Philips Hue® teknolojisine Razer Chroma’yı entegre edebilirler.

Yurt dışında satışına başlanan Razer Huntsman Elite 199 dolar ve Razer Huntsman 149 dolar fiyat etiketine sahip.

Ersan Şen, 3 ismin vekilliğinin düşürülmesini yorumladıBiri CHP'li, ikisi HDP'li üç ismin milletvekillikleri Meclis Genel Kurulu'nda düşürüldü! Süreci Prof. Dr. Ersan Şen, CNN TÜRK canlı yayında yorumladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber