Geri Dön

Samsung Infinity Flex ekran özellikleri neler?

Samsung Geliştirici Konferansı kapsamında Güney Koreli şirketin uzun zamandır merakla beklenen katlanabilir ekranlı telefonu Infinity Flex'i sonunda açığa çıkardı. Ekran açık durumdayken 7.3 inçlik bir ekran elde ediliyor. Peki Samsung Infinity Flex ekranın teknik özellikleri neler?

Samsung Infinity Flex ekran özellikleri neler?

Onur Binay/milliyet.com.tr

Samsung, Samsung Geliştirici Konferansı kapsamında katlanabilir ekran ilk akıllı telefonunu sergiledi, bazı bilgiler paylaştı. Infinity Flex Display yani Sonsuz Esnek Ekran olarak adlandırılan cihaz, şirketin telefonu tablete dönüştüren ilk katlanabilir hibrit cihazı olma özelliğini taşıyor.

Dıştaki OLED ekran 4.58 inçlik boyuta sahip. 21:9 görüntü oranı olan ekranda 840x1960 piksel çözünürlük yer alıyor. İç kısımdaki ekran ise 7.3 inç büyüklüğünde. 4.2:3 şeklinde görüntü oranı olan ekranda 1536x2152 piksel çözünürlük yer alıyor.

Samsung’un telefonda 7nm sürecinde Exynos işlemci, 5G modem, 10GB RAM gibi ayrıntılara yer vereceği daha önce ortaya çıkmıştı. Batarya değeri şimdilik bilinmiyor ancak yetkililer diğer telefonlar kadar kullanım süresi sunacağını ifade ediyor.

Samsung Infinity Flex ekran özellikleri neler

Samsung, Infinity Flex ekranını “yarının akıllı telefonu için temel” olarak nitelendiriyor. Şirket, ekranı gerçeğe dönüştürmek için yeni malzemeler ürekmek zorunda kaldı ve akıllı telefonun ekranını yeniden tasarladı. Infinity Flex ekranlar, hem esnek bir arka panel hem de yüzeyin altındaki esnek bir katman dahil olmak üzere, tekrar tekrar katlanabilen şok emici film ve kapak penceresi içeren çoklu bileşenlerden oluşuyor. Şirket, tasarıma ait pek çok detayın gizli tutulduğunu ve kullanılan temsili tasarımın gerçekle birebir uyuşmayacağını da belirtti.

Samsung ekranla ilgili, "Infinity Flex Display, kullanıcıların sıradan bir akıllı telefonla yapamadıkları şeyleri yapabilmelerini sağlayan yeni bir mobil deneyim sunuyor. Kullanıcılar artık her iki dünyanın da en iyisine sahip. Çoklu görev ve içerikleri görüntülemek için daha geniş ekranı ortaya çıkaran kompakt bir akıllı telefon.

Uygulama deneyimi, cihaz açılırken daha küçük ekrandan daha büyük ekrana sorunsuz bir şekilde geçiş yapıyor. Ek olarak, kullanıcılar aynı anda daha büyük ekranda üç aktif uygulama kullanarak istediklerine göz atabilir, izleyebilir, bağlayabilir ve çoklu görevler yapabilirler." dedi.

Google'ın Android UX başkanı Glen Murphy, Android'in katlanabilir telefonları destekleyeceğini ve iki şirketin Samsung'un yeni telefonunun lansmanı için birlikte çalıştığını duyurdu. Katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonun ne zaman geleceği belli değil, ancak ekranın seri üretimi "aylar içinde" başlayacak.

Cihazın 2 bin dolar civarında bir başlangıç fiyatı olabilir.

Müge Boz denize düştüğü anı paylaştıOyuncu Müge Boz, tekneyle açıldığı maviliklerden denize havalı bir atlayış yapmak isterken dengesini kaybedince göbek üstü suya çakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber