Sosyalmedya Instagram Hesap Açma 2024: Yeni 'Instagram Hesap Oluşturma ve Kaydolma' Linki

Instagram Hesap Açma 2024: Yeni 'Instagram Hesap Oluşturma ve Kaydolma' Linki

04.01.2024 - 17:35 | Son Güncellenme:

Sosyal medya platformu Instagram’a her gün binlerce insan katılıyor. Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’da yeni hesap ve dondurulan hesap açma her ne kadar zor görünse de birkaç adımda kolayca yapılabiliyor. Numara veya e-posta ile Instagram’a kolayca kaydolma işlemi yapılabiliyor. Telefon veya bilgisayar üzerinde hesap açma sadece birkaç dakika sürüyor. Ancak bu durum dondurulan hesaplar için geçerli olmuyor. Dondurulan hesabı açmak için birkaç gün beklemek gerekiyor. Instagram hesabı nasıl açılır? diyorsanız 'Instagram yeni hesap açma ve kaydolma' linki 2024 içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesap Açma 2024: Yeni Instagram Hesap Oluşturma ve Kaydolma Linki

Dünya çapında kullanıcısı giderek artan Instagram kızışan sosyal medya rekabetindeki yerini korumaya devam ediyor. Öncelikle fotoğraf paylaşma amacıyla ortaya çıkan Instagram dünya genelinde pazarlama aracına dönüştü. İş veya kişisel hesap açmak isteyeler için karışık gözüken Instagram’da yeni hesap açma işlemi birkaç adımdan oluşuyor. Numara veya eposta yoluyla yeni Instagram hesabı açma ve kaydolma işlemi hemen yapılabilir. Ancak Instagram’da dondurulan hesabı açmak için birkaç gün bekleme şartı var. Yeni Instagram hesap açma işlemi bilgisayar üzerinden veya IOS ve Android mobil akıllı telefonlara kolayca indirilip hesap açılabilir. Andorid uyumlu telefonlar için Instagram Play Store uygulamasından, IOS işletim sistemi için App Store’dan indirilebiliyor. Bilgisayar üzerinden Instagram hesabı açmak için uygulamanın resmi internet sitesine giderek açmak mümkün.

Haberin Devamı

Instagram Hesap Açma ve Kaydolma Linki 2024


Telefondan Yeni Instagram Hesap Açma 2024

Telefondan yeni Instagram hesabı açmak isteyenlerin öncelikle uygulamayı indirmeleri gerekiyor. Android cihazlarda Play Store, IOS cihazlarda ise App Store uygulaması kullanılarak indirilebilir. Uygulamayı telefonda açtıktan sonra;

 • Karşınıza gelen ekranda “Hesabın yok mu?” butonuna tıklayın
 • Eposta veya numara ile kaydol butonuna basın ve bilgileri girin
 • 1. satırda yer alan kullandığınız eposta veya telefon numarasını girin
 • 2. satıra isim soyisim bilgisi yazın
 • 3. satıra istediğiniz kullanıcı adını girin
 • 4.satırda şifreniz yazarak “Kaydol” butonuna basın

Bilgisayarda Yeni Instagram Hesap Açma 2024

 • Instagram ana sayfasına gidin
 • Alt kısımda kaydol yazan butona basım
 • Eposta veya numaranızı girin
 • Kullanıcı adı ve şifrenizi girin
 • Kaydol tuşuna basın

Intagram’da Dondurulan Hesabı Açma 2024

Büyük küçük herkesin kullandığı fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’da açma gibi kalıcı olarak kapatma veya dondurma işlemi de bulunuyor. Ancak bu seçeneklerin arasında en çok tercih edilen hesap dondurma oluyor.

Öncelikle Insagram’da dondurulan hesabı açma işlemi için 1 ya da 2 gün beklemek gerekiyor.

Haberin Devamı

Aksi takdirde kullanıcı adı ve şifre girildiğinde uyarı ile karşılaşmak mümkün. Bu durum dondurma işlemi devam ederken giriş işleminin Instagram tarafından farkediliyor.

2448 saat bekleme süresi doldurulduktan sonra kullanıcı adı ve şifresiyle Instagram hesabına girilebiliyor. Bu durumda hesabımız aktif hale geliyor.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? 2024

Eğer hali hazırda bir hesabınız varsa ve hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istemiyorsanız dondurma işlemi yapabilirisiniz.

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı dondurmak için;

INSTAGRAM DONDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ (GEÇİCİ KAPATMA LİNKİ)

 • instagram.com'a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.
 • Sağ üst kısımdaki simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenle'yi seçin.
 • Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat'a dokunun veya tıklayın.
 • Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
 • Hesabı Geçici Olarak Kapat'a dokunun veya tıklayın.Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.Hesabınızı kapatmak istemiyor ancak hesabınızı kimlerin görebildiğini değiştirmek istiyorsanız, gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir veya kişileri engelleyebilirsiniz.