Geri Dön
SosyalmedyaTwitter Nasıl Kullanılır? Twitter'da Kullanılan Terimler Nelerdir?

Twitter Nasıl Kullanılır? Twitter'da Kullanılan Terimler Nelerdir?

Yıllardır herkesin kullandığı Twitter uygulaması yoğun ilgi görüyor. Twitter uygulamasının nasıl kullanıldığı ve hangi terimlerin bulunduğu merak edilen konulardan biridir. Twitter kullanmak isteyen bireyler Twitter hakkında araştırma yaparak, daha detaylı bilgilere sahip olmak istiyor. Twitter nasıl kullanılır? Twitter'da kullanılan terimler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Twitter Nasıl Kullanılır? Twitter'da Kullanılan Terimler Nelerdir?

Twitter kullanmak isteyen kişilerin öncelikle bir hesaba sahip olması gerekiyor. Daha sonra hesaba giriş yaparak, istedikleri mesajı paylaşabiliyor. 

 Twitter Nasıl Kullanılır?

 Günümüzde sosyal medya platformları herkes tarafından kullanılıyor. Özellikle Twitter tüm dünyada kullanılan bir sosyal medya platformudur. Bu platform hem bilgisayarlardan hem de telefonlardan kullanılabiliyor. Çok yaygın kullanılması nedeniyle, pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Twitter kullanmak isteyen kişiler, internette pek çok araştırma yapabiliyor.

 Twitter kullanmak için üye olmak gerekiyor. Kişilere özel hesaplar, paylaşım yapılarak kullanılıyor. İster fotoğraf ister mesaj paylaşımı yapabiliyor. Aynı zamanda kişiler istediği herkesi kolayca takip edebiliyor. Takip edilen kişilerin paylaşımları ana sayfada kişiler tarafından görüntüleniyor.

 Twitter'da Kullanılan Terimler Nelerdir?

 Twitter uygulaması içerisinde kendisine özgü olan bazı terimler kullanılıyor. Bu terimler duyulduğunda kişiler tarafından merak edilerek araştırılıyor. Twitter uygulamasında en çok kullanılan terimleri şu şekilde sizler için sıralayabiliriz

Tweet

Retweet

Fav

Tweet, paylaşılan durumlara verilen bir isimdir. Kişilerin yaptığı her paylaşım tweet olarak adlandırılır. Bunun dışında retweet terimi, herhangi birinin paylaşımını kendi hesabınızda paylaşma durumudur. Başkasının attığı tweetler, retweet özelliği kullanılarak herkes tarafından kullanılabiliyor. Fav ise, herhangi atılan bir tweeti beğenme durumudur. Kişiler beğendiği tweetleri fav atarak beğenebiliyor. Fav terimi diğer uygulamalarda beğeni anlamına geliyor. Özellikle aktif Twitter kullanıcıları genellikle bu terimleri gün içerisinde çok kullanabiliyor. Her uygulama içerisinde kendisine özgü olarak kullanılan bazı terimler bulunuyor.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler