Teknoloji TCL’nin Türkiye’de üretilen ilk akıllı telefonu TCL 20 SE tanıtıldı!

TCL’nin Türkiye’de üretilen ilk akıllı telefonu TCL 20 SE tanıtıldı!

02.06.2021 - 13:50 | Son Güncellenme:

Türkiye’de üretime başlayan şirketler arasında katılan TCL, bu kapsamda yeni akıllı telefon modeli TCL 20 SE’yi tanıttı. Bu telefon şirketin Türkiye’de üretmiş olduğu ilk akıllı telefon olmasıyla dikkat çekiyor. Yüzlerce ülkede faaliyet gösteren TCL, yeni telefonunu Türkiye’de ön siparişe açtı.

TCL’nin Türkiye’de üretilen ilk akıllı telefonu TCL 20 SE tanıtıldı

Akıllı telefon piyasasında ağırlığını hissettiren Çin merkezli şirketler yeni modellerini piyasaya sürmeye devam ederken, Türkiye’ye de ilgi duymaya başladılar. Kısa süre önce Türkiye’de üretime başlayan Samsung, Oppo, Xiaomi’ye katılan TCL’nin yeni telefonu üretim tesisinde ‘Made in Türkiye’ etiketiyle üretilen üretildi.

Haberin Devamı

TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN İLK TCL TELEFONU

28 Mayıs 2021’de Türkiye Cumhuriyeti Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın da ziyaret ettiği üretim tesisinde ‘Made in Türkiye’ etiketiyle üretilen TCL 20 SE, Qualcomm’un 11 mm’lik Snapdragon 460 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den gücünü alıyor.

Telefonun ekran tarafında karşımıza 6,82 inç boyutlarında 1.640 x 720 piksel çözünürlük çıkıyor. 20.5:9 ekran oranı sunan telefonda aynı zamanda akıllı kayan pencere özelliği bulunuyor.

TCL’nin Türkiye’de üretilen ilk akıllı telefonu TCL 20 SE tanıtıldı

IPS LCD ekran tercih edilen telefonda dahili depolama alanı 64 GB olarak bizleri karşılıyor ve microSD kart desteği de sunuluyor. Kamera tarafında ise dörtlü bir kurulum bulunan telefonda F/1.8 diyaframlı 16 Megapiksel ana kameraya 5 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro kameralar eşlik ediyor. Ön kamerada ise TCL, bu model için 8 Megapiksellik bir kamera tercih etmiş. Telefonun aynı zamanda 5.000 mAh bataryası bulunuyor.