Geri Dön
TeknolojiEthernet Kablosu Nedir, Ne İşe Yarar? Ethernet Kablosu Nasıl Ve Nereye Takılır?

Ethernet Kablosu Nedir, Ne İşe Yarar? Ethernet Kablosu Nasıl Ve Nereye Takılır?

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Evlerinde veya iş yerlerinde internet kullanmak isteyen bireyler, internet aboneliğine başvuru yapabiliyor. İnternet paylaşımı için evlere bir modem yerleştiriliyor. Modemlerde kullanılan ethernet kablosu kişiler tarafından ne işe yaradığı araştırılabiliyor. Ethernet kablosu nedir, ne işe yarar? Ethernet kablosu nasıl ve nereye takılır? Ethernet kablosuyla alakalı merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Ethernet Kablosu Nedir, Ne İşe Yarar? Ethernet Kablosu Nasıl Ve Nereye Takılır?

Ethernet kablosu, modemlerde kullanılan bir kablo türüdür. İnternet dağıtımı için kullanılan ve bilgisayar modem arasında internet paylaşımı için tercih edilen kablo türüdür.

 Ethernet Kablosu Nedir? Ne İşe Yarar?

 İnternet sahibi olan bireylerin evlerinde veya iş yerlerinde bir modem bulunur. Modemlere ihtiyaç duyulması halinde kablolu bağlantı yapılmak istenebiliyor. Modemlerle cihazlar arası kablolu bağlantı yapabilmek için ihtiyaç duyulan bazı kablolar bulunuyor. Ethernet kablosu mutlaka bağlantı kurulması için gerekli olan bir kablodur. Ethernet kablosu temin eden bireyler, modeme bağlantı yaparak bilgisayarlarında internete girebiliyo

 İnternete girmek için modemden bir bağlantı yapılıyor. Ethernet kablosunun iki farklı ucu bulunuyor. Bir ucu modeme, diğer ucu ise bilgisayara takılarak internet kullanımı mümkün bir duruma getiriliyor. Wifi kullanmak istemeyenler, bilgisayarlarına ethernet kablosu bağlayarak daha hızlı internetten faydalanabiliyor.

 Ethernet Kablosu Nasıl ve Nereye Takılır?

 Ethernet kablosuna sahip olan bireyler, kabloyu nasıl takacağı hakkında araştırmalar yapabiliyor. Ethernet kablosunun nereye takıldığı hakkında bilgisi olmayanlar, bilgi sahibi olmak istiyor. Ethernet kablosunun iki ucu bulunur. Ethernet kablosunu uzunluğu da, kişilerin ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir.

 Modem uzak bir alandaysa, mutlaka uzun kablo tercih edilmelidir. Bilgisayarlara ethernet kablosunun bir ucu yerleştirilir ve diğer ucu da modemin arkasında yer alan ethernet kısmına sokulur. Modem üzerinde bağlantı ışığının yanması gerekir. Eğer modemde ışık yanmıyorsa bir şeyler ters gidiyor demektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler