Geri Dön
TeknolojiGaming İstanbul 2020 hakkında tüm detaylar!

Gaming İstanbul 2020 hakkında tüm detaylar!

Dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan Gaming İstanbul Ocam itibari ile kapılarını oyunseverlere açtı. Dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan Gaming İstanbul, aynı zamanda Avrasya'nın en büyük oyun fuarı olma özelliğini taşıyor. Peki Avrasya Gösteri ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Gaming İstanbul'un heyecanı nasıldı? İşte tüm detaylar...

Gaming İstanbul 2020 hakkında tüm detaylar!

Batuhan Dönertaş
Batuhan.Donertas@milliyet.com.tr

Gaming İstanbul 2020'de ilk gün neler yaşandı?

Dünya genelinde düzenlenen oyun fuarları arasında ilk 'a adını yazdıran ve Avrasya'da düzenlenen en büyük oyun fuarı olma özelliğini taşıyan Gaming İstanbul, bu başarısını oyun oynamayı seven kişiler tarafından düzenlendiği için her yıl devam ettiriyor. Türkiye'de düzenlenen ve bu kadar geniş kitlelelere ulan "İçinde oyun olan oyun fuarı" sloganıyla yaşayan Gaming İstanbul'un ilk gününde neler yaşandı? Fuara katılamayan oyun severler için şimdi anlatacağız.

Öncelikle Gaming İstanbul, bir çok farklı oyun ve oyun odaklı firmanın katıldığı bir etkinlik. Katlımcılar; Fifa'dan PUBG'ye, PUBG'den Just Dance'e kadar birbirinden farklı ve eğlenceli oyunları demene fırsatı buluyor. Gaming İstanbul'un ilk gününde oyun severler; genel olarak markaların ve oyun yapımcılarının düzenlediği turnuvalara ve yarışmalara katıldı.

Bu yarışma ve turnuvaların yanı sıra, birbirinden farklı yayıncı, YouTuber ve E-Spor oyuncusu da buradaydı. Yayıncılardan konu açılmışken, Omen sponsorlğunda Gaming İstanbul'a katılan Cem Bölükbaşı ve Miafitz fuarın ilk gününde en çok öne çıkan isimlerin başında geldi. F1 E-Spor oyuncusu ve ayı zamanda yarış pilotu olan Cem Bölükbaşı Omen standında yeni bir rekor denemesinde bulundu. Yeni rekorunu 38 saniyeye sığrdıran Cem Bölükbaşı, fuara katılan herkesi beklediklerini ve birbirinden güzel hediyeler dağıtacaklarını söyledi.

 

Miafitz ise hayranları ile fotoğraf çektirdi ve onlarla tanışma fırsatı buldu. Özellikle Miafitz'in geldiği dakikalarda yoğun bir kuyruk yaşandı. Takipçiler Miafitz ile fotoğraf çektirmek ve tanışmak için uzun süre beklemek zorunda kaldılar.

Öte yandan Gamin İstanbul'un ilk gününde öne çıkar diğer olaylar; Mount & Blade 2 Bannerlord'un olduğu TaleWorlds alanı, çeşitli cosplayler ve Monster Energy standı oldu. Dünyanın en iyi  100 oyun listesine adını yazdıran Mount & Blade ekibinin beklenen oyunu Mount & Blade 2 Bannerlord oynamak isteyen oyun severler Gaming İstanbul 2020 kapsamında buraya gelerek takımlı ölüm maçı oynayabiliyorlar. Bunun haricinde katılan markaların getirdiği cosplayerlar bir hayli dikkat çekiyor. Birçok oyun, anime, dizi ve film karakteri Gaming İstanbul 2020'de hayat buluyor.

Son olarak Monster Energy standında da artık Monster ile isim yapan Mondter kızları ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Gaming İstanbul 2020'nin ilk gününde bir hayli etki bırakan Monster Energy, TaleWorlds ve Omen standlarına gelip sevilen yayınlıarla tanışma fırsatı ve onlarla birlijte çeşitli oyunlar oynamak için, 30 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında tüm oyun severleri Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen Gaming İstanbul'a bekliyoruz!

 

GIST 2 gün : Türkiye'nin en önemli E-Spor takımları Gaming İstanbul sahnesinde!

30 Ocak Perşembe günü başlayan dünyanın sayılı fuarlarından biri olan Gaming İstanbul heyacanı 31 Ocak günü devam ediyor. Etkinliğin ikinci gününde birbirinden önemli E-Spor takımları Nimo TV sponsorluğunda Gaming İstanbul ana sahnesinde olacak.

Büyük bir hızla büyümeye devam eden E-Spor, günden güne daha çok oyunseveri kendisine çekmeyi başarıyor. Gaming İstanbul'un ikinci gününde Nimo TV'nin sponsor olduğu ana sahnede Türkiye'nin en önemli sekiz E-Spor takımı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde olacak.

Nimo TV'nin sponsorluğunda 1907 Fenerbahçe, Beşiktaş, 5 Ronin, Aurora, Dark Passage, Galakticos, İstanbul Wild Cats ve Royal Youth gibi Türkiye'nin önemli E-Spor takımları sahne alacak.

Tüm bunların yanında; Omen, TalesWorlds, Funcom, Aral, Over Game, Monster Energy, Redbull, Zacco, Maximum Gaming, Migros, Tosla, Logitech, Zio ve BAU gibi önemli markalar kendi standları altında birbirinden eğlenceli yarışmalar düzenleyerek kazananlara çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor.

Fuar ortamında birbirinden farklı cosplayler, yayıncılar ve YouTuberlar hem eğleniyor hem de hayranları ile birlikte keyifli vakit geçiriyor. Oyun oynamayı seven herkesin keyif alacağı bir fuar olan Gaming İstanbul 2 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

GIST 3 gün: Gaming İstanbul birbirinden eğlenceli olaylara ev sahipliği yapıyor

Teknolojinin ve oyunun içinde bulunduğu GİST 2020, üçüncü gününde hafta sonu olması nedeniyle ilk iki güne kıyasla çok daha dolu ve keyifli bir hal aldı. Oyunları ve teknolojiyi seven herkes Gaming İstanbul’u ziyarete gelmeye devam ediyor. Gencinden yaşlısına her yaştan insanı ağırlayan Gaming İstanbul, 2 Şubat pazar günü sona erecek. Buradaki eğlenceyi görüp dahil olmak isteyen herkesin mutlaka gelmesi gereken bir ortam var. Katılımcı olan markaların her birinde çeşitli yarışmalar ve turnuvalar yapılırken pek çok hediye dağıtıldığını da belirtelim.

Ayrıca bugün Gaming İstanbul’da Türkiye’nin en sevilen yayıncıları arasında olan Pintipanda, Can Sungur ve EasterGamersTV, Kalk Gel etkinliği yapacak.

Etkinlik ve tüm gelişmeleri bu yazıdan takip edebilirsiniz... 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler