Geri Dön

HTC yeni sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı!

Büyük bir süre gündemde kalan fakat sonrasında istenilen noktaya gelemeyen sanal gerçeklik gözlükleri, halen daha gelişim gösterebilecek yeni bir teknoloji. İlk piyasaya sürülen sanal gerçeklik gözlükleri arasında en başarılı ve pahalı olanı HTC Vive'di. Firma şimdi de yeni sanal gerçeklik gözlük seti HTC Vive Cosmos'u duyurdu.

HTC yeni sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı!

Vive Cosmos VR, 3 Ekim 2019 tarihinde 699 dolara satışa sunulacak. Bakalım HTC Cosmos VR hangi teknolojileri beraberinde getiriyor?

Sene başında CES Fuarı'nda tanıtılan başlık, harici bir sensöre ihtiyaç duymuyor ve 2800x1700 piksellik çözünürlük sunuyor. Bunun yanında 110 derecelik görüş açısını da yanında getiriyor. 90 Hz yenileme hızına sahip LCD panelden güç alıyor.

Yeni başlıkla birlikte gelen teknolojilerden biri de, sanal gerçeklik gözlüğünü başınızdan tam çıkarmanıza gerek kalmadan gözlük kısmını yukarı kaldırabiliyorsunuz. Wizin isteklerinize göre özelleştirilebilir ön panele sahip olduğunuzu da belirtelim.

Elektrikli araçlar için kendi şarjını doldurabilen sistem geliştirdiErzurum’da ‘Dadaş Kaşif’ lakaplı Abubekir Taşbaşı, tekerleği döndükçe elektrik üreten, evin tüm ışıklarını yakan ve cep telefonunu şarj eden 'akıllı motosiklet' geliştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber