Geri Dön
TeknolojiTwitter hem iOS hem de Android için yeni özellik sundu

Twitter hem iOS hem de Android için yeni özellik sundu

Twitter uzun zamandır test ettiği özelliğini devreye soktu. Bir süre önce gündeme gelen ve kullanıcıların mobil tarafta beklediği gelişme nihayet oldu.

Twitter hem iOS hem de Android için yeni özellik sundu

Twitter'ın resmi hesabı üzerinden paylaşılan özellik kapsamında hem iOS hem de Android uygulamaları için çözünürlüğü artırdı. Bildiğiniz üzere platforma bir fotoğraf yüklendiği zaman otomatik çözünürlük düşüyordu. Şimdi Twitter tarafından yapılan resmi açıklamada kullanıcılar en fazla 4K çözünürlüğe kadar fotoğrafları kayıpsız yükleyebilecek. 

TWITTER YENİ ÖZELLİĞİ DEVREYE SOKTU

Kişilerin bu özelliği kullanması için ayarlar bölümünden aktif etmesi gerekiyor. Bu oldukça önemli bir hamle zira pek çok kişi Twitter üzerinden paylaşılan bazı fotoğraflar üzerinden içerikler oluşturuyor ve orijinalliği bozulan bu fotoğraflar 'bulanık' olduğu için doğruluğu teyit edilemiyordu. 

Twitter hem iOS hem de Android için yeni özellik sundu

Twitter bu özelliğe ek olarak 'Süper Takip' özelliği de yolda. Twitch benzeri bir abonelik sistemi gibi olan bu özellik kullanıcıların 4.99 dolar ödeyerek bir başka kullanıcı için süper takipçisi olmayı sağlıyor. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler