Geri Dön
AppleYalnız Kadınlarım" bugün sadece Apple Music'te

Yalnız Kadınlarım" bugün sadece Apple Music'te

Genç Sanatçı Ezgi Yelen’in iPhone ile çekilen müzik videosu “Yalnız Kadınlarım” bugün Apple Music’te müzikseverlerle buluşuyor.

Yalnız Kadınlarım" bugün sadece Apple Music'te

Türkiye’de iPhone XS Max ile çekilen ilk video klip olan “Yalnız Kadınlarım” 1 Şubat tarihine kadar sadece Apple Music’te yayınlanacak.

Görkem Tekdal ve Çağla Çağlar yönetmenliğinde çekilen “Yalnız Kadınlarım” klibinde, aynı zamanda sanatçının arkadaşı olan farklı tarzlara sahip yedi güçlü kadın kamera karşısına geçti. Yeni nesil teknolojinin olanaklarını kullanan Ezgi Yelen, bağımsız olarak başlattığı bu yeni yolculukta müzik piyasasında kendi emekleri ile var olmaya çalışan söz yazarı, besteci ve müzisyen bir kadının izlerini, kendi hikayesini müzik severlerle paylaşıyor.

Kilyos ve Kadıköy’de çekimleri tamamlanan müzik videosunda sadece iki adet led ışık, iPhone XS Max ve Filmic Pro uygulaması kullanıldı.

"iPhone XS Max her şeyden öte biz yönetmenler için bir kamera devrimi niteliğinde. Bu fırsatı görüp değerlendirmek istedik. Bunu yapma nedenimizse; içinde yönetmenlik aşkı olan her iPhone kullanıcısının elindeki fırsatı fark ettikleri zaman ne kadar kaliteli bir iş çıkarabileceklerini göstermek. Film kameralarına bakarsanız tarih boyunca küçüldüğünü görürsünüz, şu an Apple’ın iPhone XS Max ile işi getirdiği nokta göze hitap eden çılgınca bir devrim.” Görkem Tekdal

“iPhone XS Max’i tercih etmemizin en büyük nedeni düşük prodüksiyonla kaliteli bir iş çekebileceğimizi göstermekti. Makinelerle kıyaslandığında bir telefonun verebileceği en yüksek çözünürlüğü, kaliteyi ve ışığı elde ettik." Çağla Çağlar

Düzenlemesini yeni kuşağın önde gelen müzisyenlerinden Arel Koray Nalbant’ın yaptığı tekli çalışma Indie Pop tınılarına ve 90’lar rock şarkılarının tadına sahip. Akustik gitarlarını Ezgi Yelen’in çaldığı şarkının Babajim Istanbul Studios’da gerçekleşen kayıtlarında Dünyacan Yılmaz ve Ozan Doğan Ariz enstrümanlarıyla katkıda bulundu.

Ezgi Yelen’in dileği, bağımsız olarak başlattığı bu yeni yolculukta kadınların yetenek ve gücünden ilham alarak yazdığı “Yalnız Kadınlarım” şarkısıyla, gerek müzik sektöründe gerek başka sektörlerde, kendi başına ayakta kalmaya çalışan başta kadınlar olmak üzere herkese güç ve ilham vermek!

Ezgi Yelen’in Apple Music içindeki sanatçı sayfasından müzik videosu, şarkıları ve Etkilendikleri albümlerine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler