Geri Dön

Yeni iPad Pro büyük ekran, ince çerçeveler ve Face ID ile gelebilir

Daha önce macOS 11 konseptiyle karşımıza çıkan tasarımcı Álvaro Pabesio, yeni bir iPad Pro konseptini gözler önüne serdi. iPad Pro, iPhone X benzeri yuvarlak ekran köşeleri, Face ID, iPhone uygulamaları ve daha fazlasını görmekm için yeni çoklu görev seçeneğine sahip.

Yeni iPad Pro büyük ekran, ince çerçeveler ve Face ID ile gelebilir

Onur Binay/milliyet.com.tr

Söylentiler, 2018'de piyasaya sürülecek yeni iPad Pro modellerinin daha ince çerçevelere ve iPhone X'te bulunan Face ID sistemine sahip olacağını söylüyor. Home düğmesi de bu modellerden çıkarılacak.

Tasarımcı Álvaro Pabesio'nun yeni iPad Pro konseptine göre, cihaz 11,9 inç ekrana sahip, çentik yok ve Home düğmesi bulunmuyor.

Yeni iPad Pro büyük ekran, ince çerçeveler ve Face ID ile gelebilir

Pabesio'nun 11,9 inçlik iPad'i, 10.5 inçlik iPad Pro'yla aynı fiziksel boyutta. Bu, bir sonraki iPad Pro'nun daha büyük bir ekrana sahip olacağını düşündüren söylentilerle aynı. Ancak, daha önce gelen bazı raporlara göre yeni iPad Pro, 11.9 inç ekran büyüklüğüne sahip olmayabilir.

Konsept ayrıca 12 megapiksel çift arka kamerayla iPad Pro'ya iPad’e Portre modunu getiriyor. TrueDepth kamera sistemini ise çentiğe değil gövdeye entegre edildiği belirtiliyor. Dikkat çeken diğer bir özellik ise, yeni çoklu görev seçeneği, iPhone uygulamalarını iPad ile açma ve iOS 12.

Yeni iPad Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? iPad'deki yuvarlatılmış köşelerin görünümünü beğendiniz mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın!

Yeni doğan kuzu "anne" diye melediKahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde çiftlikte doğan kuzunun “anne” diye melemesi görenleri duyanları şaşırttı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber