Geri Dön

AÜ’ye atanan rektör Taluğ

4 Ağustos 2008 tarihli gazetede Anka Ajansı’nın ‘3. sıradaki aday Prof. Erkan İbiş, AÜ’ye rektör oldu’ başlıklı haberdeki yanlışı Ankara’dan yazan Ayşegül Ömür, akşam televizyon haberlerini izlerken fark etmiş.

AÜ’ye atanan rektör Taluğ

 Düzeltiyor:
“Haberiniz, 372 oyla birinci sırada aday olan Prof. Dr. Cemal Taluğ adına çok üzülmemize, kendisine büyük haksızlık ettiğini düşündüğümüzden Cumhurbaşkanı’na da gereksiz yere kızmamıza sebep olmuştur.
Ancak öğreniyoruz ki, tam tersine, 1. sıradaki Prof. Dr. Cemal Taluğ rektörlüğe atanmış! Bu kadar önemli bir haberi araştırıp doğrulatmadan gazetenizde yer vermiş olmanız büyük hatadır. Umarız Milliyet akademik çevre ve kamuoyu için böylesine önemli haberleri bundan sonra daha ciddi araştırır. ”
Okurumuz eleştirmekte haklı. Anka, haberini sonradan düzeltti mi bilmiyoruz ancak Ayşegül Hanım’ın televizyondan doğrusunu izlediği AÜ’deki rektör ataması, Ankara Bürosu’ndan gelen isimlerle karşılaştırılarak doğru yazılmalıydı. Sayın Ömür’e teşekkürler. 

Minik öğrenciden ‘Karlar İçinde Yanan Yürek’ şiiriVan’ın Bahçesaray ilçesinde ikamet eden Hamza Demirtaş isimli minik çocuk, 41 kişinin hayatını kaybettiği çığ faciasının ardından kaleme aldığı ‘Karlar İçinde Yanan Yürek’ şiiriyle yürekleri burktu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber