Geri Dön

Baykal: Tek yol seçim

Baykal: Tek yol seçim

CHP Lideri Baykal'ın Çankaya'ya çıkarak Cumhurbaşkanı'nın devreye girmesini isteyeceği öğrenildi

CHP Lideri Deniz Baykal, orduyla hükümeti karşı karşıya getiren son gelişmeler üzerine Milliyet'e yaptığı açıklamada "Demokrasiye şans tanımanın tek yolu seçimdir" dedi.
Baykal'ın Çankaya'ya çıkarak Demirel'in devreye girmesini isteyeceği öğrenildi. Öte yandan Baykal, DYP Lideri Tansu Çiller'in kendisini ziyareti sırasında başbakanlık pazarlığı yaptığına ilişkin iddiaları kesin bir dille reddetti. CHP lideri, Çiller'e söylediği öne sürülen "Seçime benim başbakanlığımda bir hükümetle gidelim" sözlerinin gerçek dışı olduğunu belirtti.

Orduyla hükümet arasındaki gerilimin komutanlar bildirisiyle sonuçlanmasının ardından, Başbakan Mesut Yılmaz'ın tansiyonu düşürme çabalarına karşın, hükümetin bundan böyle ayakta kalamayacağını düşünen Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı'ndan liderleri bir araya getirmesini istiyecek.
Baykal'ın görüşleri şöyle:
"Gelinen son noktada demokrasiye taze bir başlangıç şart olmuştur. Bugünkü kriz ortamı birkaç demeçle, televizyon konuşmasıyla aşılamaz. Demokrasiye şans tanımanın tek yolu seçimdir. Hükümet hiçbir şey olmamış gibi göreve devam edemez. Sıkıntılı bir noktadayız. Cumhurbaşkanı'nın böyle zamanlarda Anayasa'daki yetkilerinin azlığından şikayet ettiğini biliyoruz. Ne yazık ki Anayasa'da Demirel'in istediği madde yok. Ama şu var, Cumhurbaşkanı parti başkanlarını Çankaya'da toplar ve Türkiye'yi siz seçime götürün diyebilir. Türkiye seçime uzlaşmayla gitmelidir."

Sıkıntıdan evde tek başına tavla oynadıMuğla'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla evinden çıkamayan 65 yaşındaki Şadi Durmaz'ın sosyal medyada paylaşılan tek başına tavla oynadığı anları gösteren görüntü ilgi çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber