Geri Dön

Doğaçlama yaşıyoruz

Doğaçlama yaşıyoruzKONYA'daki faciayı en güzel özetleyen cümle Show haberde söylendi. Saba Tümer'in sunduğu gece haberlerine katılan öğretim üyesi (Lütfen sık sık konuklarınız adını ekrana getirin. Ortasından başlayanın adını öğrenmeye hakkı olmuyor mu?); "Doğaçlama yaşamayı bırakmalıyız" dedi. Bu ülkede tüm olan biteni özetleyen bir cümleydi. Her alanda bir doğaçlama var. Freni patlayan kamyon, evden içeri giren minibüs, düğün dönüşü kaza yapan ve içeride 14 kişi bulunan minibüs, zemin geçitte tren ile çarpışan otomobil, köprüden alt yola uçan araba, elini kolunu kesen 1600 kasap bozuntusu, şimdi çöken bu bina. "Yaşam sorumlulukla yitirilmeyecek kadar değerli" demiş (NTV'de gördüm) Sayın Cumhurbaşkanı. Böyle sözlerin üretildiği ülkeler işte doğaçlama yaşayanların ülkeleridir. Çünkü AB üyesi bir ülkenin başbakanı ya da cumhurbaşkanı böyle demeçler vermez. Çünkü oralarda yaşamın, sorumluluğu yitirilmeyecek kadar değerli olduğu zaten her alanda (Sağlık,eğitim, vatandaşlık bilinci vs) bilinmektedir. Ne demişler; "Bas bas paraları Leyla"ya...
TESADÜF mü, yoksa bilerek mi, çıkamadım işi içinden, bazı filmler moda oluyor. Şu sıralar Asteriks var. CNBC - E gösterdi, bir de Kanal D'de oynadı. Neden Asteriks? Halkımız çok mu seviyor? Bazen "Polis Akademisi" sendromu tutar. Bazen "İskoçyalı" çıkar birden. Belki TV film işlerine bakan arkadaşlar koku alıyor ve "Şu an halkımız Asteriks krizine tutulmuştur, ilacı verelim" gibi konuşuyorlardır aralarında ... Hayal bu ya!
Daha önce Cine - 5 te oynamış olan "Kod Adı" Kanal D' de başladı... Ne dizi ama. O ne aksiyon kardeşim. Bizde bir tek "Kurtlar Vadisi" kıyısından, köşesinde yaklaşabilir. Zaten yerlilerimiz "cinsel ve aksiyon özürlü"dür. Kadının eline, erkek eli değmez... Erkekler kadınlarla uğraşır ama uzaktan olur bu. Öpüşme, koklaşma, sürtüşme filan puslu görünür. Ama içeriklerde hep bir şekilde aldatma, sevme, sevilme mevcuttur. Dedim ya, uzaktan. Gelelim aksiyon durumuna; bizim komser Tahir'i bir kere merdivenden koşar adım adam kovalarken gördük başka? Sevgili Uğur Yücel'in böyle bir aksiyona ihtiyacı yok bunu biliyorum. Ama hani polisiye filan ya dizi, bir de en bir baş rolde kendisi oynuyor ya, onun için söyledim. Ama doğrusunu söylemek gerekirse hiç aksiyona bulaşmadan acayip heyecan yaratıyor Komser Tahir o ayrı bir konu. Neyse dağıttık toparlarsak, "Kod Adı" kaçmaz bir dizi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber