Geri Dön

Eksik kalan soru

Eksik kalan soru

Eksik kalan soru26 Şubat tarihli Milliyet’te ön sayfada Demirel Patladı, iç sayfalarda Adam Ezildi, Peki Suçlu Kim? başlıklı haberlerde, eski cumhurbaşkanının yönetime sert eleştirilerine yer verilmekteydi.
Haber, eleştiri topladı.
Mahmut Kadı’nın görüşü:
"Bir türlü anlayamadığım, hesap vermesi gereken bir kişinin, hesap sorar gibi bir tavırla yansıtılması. Devlet kaynaklarını kullanımı, nüfuzunu fotoğrafta görünen ‘aile’ efradına kıyaklar sağlanması için devreye soktuğu bir büyük soru işareti olarak karşımızda duran birinden medet ummak doğru mu?"
Baki Gülsoy’un mesajı:
"Bugün benim gibi pek çok kişinin kafasında, Demirel’in bizi bu hale getiren Egebank, İnterbank gibi skandallardaki rolüne dair sorular var. Siz en temel konuya girmiyor, bu soruları sormuyor, hayatı boyunca hesap vermemiş, hiçbir özeleştiri yapmamış, kredibilitesi tükenmiş bir kişinin yeniden siyasi zemin arayışına alet oluyorsunuz. Bunu doğru bulmuyorum."
Ve Ekrem Gündeş’in tepkisi:
"Bugün savunma ihtiyacı duyması gereken bir kişinin, saldırı başlatmasına izin verilmemeliydi."

Okurlar haklı. Demirel ailesini ve yakın çevresini de kapsayan mali soruşturma dalgası, halkın önemli kesiminde kuşku yarattı. Halktaki soru işaretlerinin bu söyleşide Demirel’e yöneltilmesi, konuyla ilgili olarak "sıkıştırılması" gerekirdi.


İlçeye inen dağ keçilerini görüntüledi, sözleri gülümsettiERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesinde, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasının ardından dağ keçileri ilçe yakınlarına kadar indi. Rehber ve fotoğrafçı Şevket Gültekin ilçeye inen dağ keçilerini görüntüledi. Gültekin'in dağ keçilerine seslenmesi gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber