Geri Dön

Kaymakam’dan açıklama

Yaklaşık iki ay önce medyada yer alan, 8 Mayıs günü internette 9 Mayıs 2008’de ise Milliyet gazetesinde yayımlanan ‘Kaymakam kızından öğretmene dayak’ başlıklı haberle ilgili olarak Çan Kaymakamı Ahmet Ümit 17 Haziran tarihli bir açıklama göndermiş

“15-16 yaşında bir kız öğrencinin yaklaşık 1.80 boyunda ve 33 yaşındaki bay spor öğretmenine tokat atmasının fiziksel olarak mümkün olup olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Gerçek olan şu ki; aynı zamanda başarılı bir öğrenci olan kızımın eğitim ve terbiye anlayışı bu tür eylemlere ve söylemlere asla müsait değildir.
 7 Mayıs 2008 günü bir öğretmen tarafından kızım Ş.B.Ü.’ye şiddet uygulanmıştır. Bu durum Adli Tıp ve Hastane Raporları ile sabittir. Olayın asıl mağduru olan kızım kamuoyuna zanlı gibi sunulmuştur. Halen Adli ve İdari soruşturmalar sürmektedir. Her ne olursa olsun hadisenin meydana gelişi, gerçeklere aykırı olarak basına yansıma şekli ve art niyetli bazı çevrelerce kullanılmak istenmesi hem tarafımızı, hem de eğitim-öğretimin en temel unsurlarından ikisi olan öğretmen ve öğrencimizi ziyadesiyle üzmüştür.

Ombudsman’ın notu: Milliyet’in haberlerinde Çanakkale’nin Çan ilçesinde 19 Mayıs provaları sırasında Kaymakam Ümit’in kızı ile öğretmen Şenol Eker’in birbirini tokatladığı iddiasının yanı sıra Kaymakam’ın bu iddiaları yalanladığı ‘Spekülasyona neden olmamak için idari yönden yapılacak soruşturmaya dahil olmadım’ yönündeki ifadelerine de yer verilmişti.
Kaymakam haberi tekzip etmeden önce haberimizde İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın ‘Olay, kızın dövüldüğü şeklinde aktarıldı. Tanıklar ise öğrencinin öğretmenine tekme attığını söyledi. Görevimizi, olayı tarafsız şekilde aydınlatmak’ sözlerini dikkate almalıydı.

Begüm ve Ceyhun, Fahriye Evcen'in meydan okumasına katıldıOyuncu Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy, magazin dünyasının eğlenceli çiftleri arasında yer alıyor. Çift, karantina günlerinde Fahriye Evcen’in başlattığı parmak hareketleri meydan okumasına dahil oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber