Geri Dön

‘Koldan cinsel organ yapıldı’ haberine eleştiri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Ayhan Okumuş, 4 Haziran 2008 tarihli Milliyet İnternet’te okuduğu “Koldan cinsel organ yapıldı” haberine konu olan ameliyatın ilk olmadığını belirtiyor:

“Yazıda İspanyol doktorların ‘kolun dirsek altındaki kısmını kullanarak’ dünyada ilk kez yapılan bir ameliyatla penis oluşturduklarını yazmışsınız.
Bu ameliyat en az 15 yıldır dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de başarıyla yapılan bir ameliyattır. Hatta penis yapılması ve onarımlarında Türk Plastik Cerrahisi dünyada ağırlığı olan bir branştır. Hal böyleyken haberinizde birçok basın kuruluşunda sıklıkla yapıldığı gibi yanlış bilgilenimle bunu ilk ve çok önemli bir haber olarak sunuyorsunuz. Kaldı ki bu ameliyatı yapan hekimlerin de bunu bir ilk olarak sunduklarını düşünmüyorum.
Sorun iki yerde olabilir; ya bu ameliyatı gerçekleştiren hekimler gerçekten çok yeni bir şey yapmışlardır ve bu haberinizde yer almıyor, ya da rutin bir olaydı, dikkat çekmesi için bu şekilde sunuldu. Ben Milliyet gazetesini günlük takip eden bir okuyucu ve haberde bahsedilen ameliyatı da uzun zamandır yapan ve ülkemdeki birçok hekim arkadaşımın yaptığını bilen birisi olarak bu haberden rahatsızlık duydum.”

Begüm ve Ceyhun, Fahriye Evcen'in meydan okumasına katıldıOyuncu Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy, magazin dünyasının eğlenceli çiftleri arasında yer alıyor. Çift, karantina günlerinde Fahriye Evcen’in başlattığı parmak hareketleri meydan okumasına dahil oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber