Geri Dön

Mendilci çocuk haberine eleştiri

Turgut Dereli adlı okurumuz, zabıtalardan kaçarken trafikte can veren ‘mendilci çocuk’ haberine bir eğitimci gözüyle itiraz ediyor:

Mendilci çocuk haberine eleştiri

“8 Aralık 2008 tarihli Milliyet’te ‘Suçu mendil satmak, cezası ölüm!’ başlıklı haberde sadece belediye zabıtasının suçlu gibi gösterilmesi insafla bağdaşır değil.
Haberde okul çağındaki çocukların çalıştırılmasının yasalara aykırı olduğu belirtilmeliydi. Otomobillerin arasında mendil satarak evlerine para götüren veya akşam babalarına belirli bir parayı teslim etmek zorunda bırakılan bu çocukların dramını belediye zabıtası üzerinden başka noktaya çekmek doğru bir yaklaşım sayılmamalı.
Bu çocuklar zaten akşama kadar ölümle burun buruna yaşıyorlar. Zabıtalar başka Bülent’lerin başına böyle olayların gelmesini önlemeye çalışıyor.
Benim itirazım haberin sunuluşuna. Çocukların sokakta mendil satmaları çok doğalmış da insafsız zabıta bunlara izin vermiyor, sonucu da bu, gibi bir izlenim yaratıyor. Ailelerin de bu konuda sorumluluklarını unutmamalıyız.”

İlginç soba görenleri şaşkına çeviriyorTekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Erzurumlular Derneği’ne ait çay bahçesinde iş yeri çalışanlarının projesini çizerek keşf ettiği soba, görenleri şaşkına çeviriyor. Hem elektrik hem de kömürle çalışan soba, içerisine dizayn edilmiş semaver ve kuzine ile birden çok işlev görüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber