Geri Dön

Oktay'ın rakibi yine Oktay

Oktay'ın rakibi yine Oktay

YAKLAŞIK 4 ay önceydi. Beşiktaş'ın Riva kampının son gününde aldığı acı bir haber, Oktay'ın dünyasını etkilemişti.
Eşi Yeşim intihar etmişti. Televizyondan olayı öğrenen Türkiye sarsılmış, Oktay yıkılmıştı.
Aradan günler, haftalar, aylar geçti. Oktay toparlandı, "futbola karşı olan sevgisi" sayesinde ayağa kalktı.
Şimdi Oktay coşuyor, goller atıyor, Beşiktaş'ı Avrupa'da zaferelere taşırken, Türkiye'ye bayram yaptırıyor.
Yaşı 22. Ama bu genç yaşına rağmen attığı gollerde "tecrübeli bir usta" izi var sanki.
Eşini kaybeden Oktay, tüm sevgisini oğlu Berke'ye verdi. O'nun için yaşamını sürdürmek kararı aldı. Acıları bir kenara itip, yeniden meşin yuvarlağa büyük bir sevgiyle sarıldı. Verdiği 8 kiloyu Toshack'ın da büyük desteği ile geri aldı.
Şimdi Oktay'ı dinliyoruz ve başarısınının sırlarını, duygularını öğreniyoruz:
"Avrupa Kupaları'nda toplam dokuz golüm var. Bu da Beşiktaş'ın tarihinde yok. Yani bu rekor bana ait. Çok büyük bir olay benim için daha yaşım 22. Böylesi genç yaşta böyle bir başarı elde etmek kimseye nasip olmaz. Daha çok rekorlara imza atacağım, atacağıma da fazlasıyla inanıyorum. Başarımda sadece kişisel becerimin dışında takım arkadaşlarımın da büyük katkısı var. Gol yüzdemin yüksek olması bir anlamda iyi, eğer bu yüzde takımın başarısına yani şampiyonluğuna yansırsa önemlidir. Herşeyi genç yaşta yakaladım. Düşünün 16 yaşında Trabzonspor formasını giydim. Ardından da Beşiktaş'a geldim. Beşiktaş'ta bu beşinci sezonum. Oktay'ın en büyük rakibi yine Oktay'dır. Oktay'a aşama yaptırırsam bu önemli. Marco Van Basten hayran olduğum isim. Çoçukluğumdan beri hep onu düşledim. Amokachi ile ikimiz birbirimizi tamamlıyoruz. Onunla çok rahat oynuyorum ve müthiş bir uyum sağlıyoruz. Hala hazırlık dönemi geçiriyorum dersem inanın abartmış olmam. Çünkü sezon başında yaşadağımız üzücü olaylar beni çok etkiledi. Tam süper formumumu yakalayamadım, iki haftaya ihtiyacım var."



Polisin 'evde kal' şarkısı gülümsettiYalova'da, koronavirüs salgınına karşı anons yapıp, halkı dışarı çıkmamaları konusunda uyaran polis memuru, vatandaşlara moral vermek için şarkı söyledi. 'Evde kal' çağrısını farklı bir şekilde yapan polis memurunun görüntüleri gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber