Geri Dön

Özgentürk’ün işgal açıklaması

Milliyet, 12 Haziran tarihli sayısında “Hukukta yine işgal var” başlıklı bir habere yer verdi. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının 40 yıl önce işgal ettiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1 No’lu amfisinde, döneme tanıklık eden 68’lilerin bir araya geleceği bildiriliyordu. Eylemi düzenleyenlerden biri olan gazeteci yazar Oral Çalışlar, Yönetmen Ali Özgentürk’ün de eyleme katılacağını, Devrim İçin Hareket Tiyatrosu’yla ilgili açıklama ya da bir oyun sahneleyeceğini belirtti.
Ali Özgentürk Okur Temsilcisi’ne gönderdiği açıklamada şöyle diyor:
“Doğru, Oral Çalışlar bana bu teklifi getirdi ancak ben bunu kabul etmedim. Yine de benim düzenlenecek olan etkinlikte yer alacağımı belirtmiş. Sanırım arkadaşlığımıza güvenerek adımı zikretti.
Oysa kabul etmediğimi söylemiştim. Zaten katılmam da özel durumum nedeniyle mümkün değil dedi”
Haberi yapan arkadaşımız Belma Akçura’nın yanıtı şöyle:
“Oral Çalışlar kendilerine ait bir organizasyona ilişkin bilgi vermiş olsa da isimleri tek tek arayıp teyit etmeliydim. Çalışma tarzım bu olmasına rağmen zaman darlığı nedeniyle Özgentürk’e ulaşamadığım ve okuru yanlış bilgilendirdiğim için özür dilerim.
Ancak Oral Çalışlar tanıklarının da olduğunu belirterek, Ali Özgentürk’ün katılacağını söylediği konusunda ısrarlı.”

Sıkıntıdan evde tek başına tavla oynadıMuğla'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla evinden çıkamayan 65 yaşındaki Şadi Durmaz'ın sosyal medyada paylaşılan tek başına tavla oynadığı anları gösteren görüntü ilgi çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber