Geri Dön

Sağlık ihmale gelmez

Leyla Ataman, Milliyet’teki sağlık köşesinin bir benzeriyle şimdi CNN Türk’te ekrana geliyor. Ataman’a göre TV’de böyle yapımlara ciddi gereksinim var

Sağlık ihmale gelmez

Sağlık ihmale gelmez

Leyla Ataman, Milliyet’teki sağlık köşesinin bir benzeriyle şimdi CNN Türk’te ekrana geliyor. Ataman’a göre TV’de böyle yapımlara ciddi gereksinim var

MEMETCAN DEMİRAY

Milliyet’teki sağlık yazılarına devam eden Leyla Ataman, CNN Türk’e "Medikal" adlı bir program hazırlamaya başladı. Her gün farklı sağlık sorunlarını masaya yatıran Ataman, tıp dünyasından haberleri de ekrana taşıyor.
Daha önce Kanal D ve Kanal 6’ya sağlık programları yapan Ataman, TV’de bu tip yapımların az olduğunu ve bu nedenle "Medikal"e başladığını söyledi. Leyla Ataman, "Medikal"i şöyle anlattı:"Mevsimsel hastalıklar, güncel sorunlar ve konuşulmasından çekinilen konuları ele alıyoruz. İzleyiciden ilgi görüyor, doktora gitme olanağı kısıtlı insanlar var. Üstelik medyadaki sağlık köşelerine güveniyorlar. Programın süresi beş dakika, çünkü haber kanalları için gün içi zaman dilimi ‘prime time’ sayılıyor. Ama yakında uzama ihtimali var."

Menopoz ve kemik erimesi
Leyla Ataman bugün, kadınlarda menopoz sonrası yaygın olarak görülen ve kemik erimesi olarak bilinen "osteoporoz"a değinecek. Stüdyo konuğu ise Prof. Dr. Dilşat Sindel olacak.
CNN TÜRK / 13.30

Yaratıcılık örnekleri
Mehmet Ali Önel ve ekibi tarafından hazırlanan "Haber Özelöde iki yolsuzluk dosyası var. İlkinde bir ilköğretim okulunda yaşanan rüşvet skandalı ekrana gelecek, ikinci dosyada ise tam bir "yaratıcılık" örneği anlatılacak. "Köylülerden imza toplayan uyanık görevli, trilyonluk vurgunu nasıl gerçekleştirdi, mezar taşlarına bile nasıl kredi aldı" sorusunun yanıtı için "Haber Özel"i izleyin.

Biri bitmeden diğeri başlıyor
Berna Laçin ve Tardu Flordun’un başrollerini paylaştıkları "Evdeki Yabancı"da Eren’in başı bir türlü dertten kurtulmuyor. Tekin’in evinde Aslı’ya yakalanan Eren, zor durumda kalır. Aslı onun Tekin’le ilişkisi olduğunu düşünür ve hakaret eder.
KANAL D / 20.10

Maç keyfini şifrelediler
Galatasaray’In bu akşamki Şampiyonlar Ligi maçı Teleon’a alındı. Aynı saatte Star’da, Paris Saint Germain - Milan maçı var. Star Spor’dan yapılan açıklamada, lig maçları nedeniyle mağdur olan Teleon abonelerine böyle bir jest yaptıkları söylendi. Peki ülke takımının maçları, açık kanalda yayınlanmak zorunda değil mi? Star Spor’dan verilen yanıtta, çarşamba gününün UEFA tarafından ana gün kabul edildiği ve salı günleri istediklerini yapabilecekleri söylendi.Safiye Soyman ve Faik Öztürk'ün soğan mücadelesiSafiye Soyman ile eşi Faik Öztürk, salgın nedeniyle eve kapandı. Karantinadaki eğlenceli anlarını paylaşan çiftin videoları beğeni topluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber