Geri Dön

Sınır Tanımayan Gazeteciler'den tepki

Sınır Tanımayan Gazeteciler'den tepki

SINIR Tanımayan Gazeteciler (RSF) Genel Sekreteri Robert Menard, Genelkurmay Başkan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'ya bir mektup göndererek, üç gazeteciye konulan askeri tesislere giriş yasağının kaldırılmasını istedi.
Yasaklamanın haber alma özgürlüğünün ihlali olduğunu belirten Menard'ın açıklaması şöyle:
"20 Mart 1998 günü, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir imzalı bir bildiriyle Hürriyet Gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, Milliyet Gazetesi yazarı Yalçın Doğan ve Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Ali Birand'a bundan böyle askeri etkinliklere katılmalarının, askeri garnizonlara girişlerinin yasaklandığı ve askerlerce kendileriyle mülakat yapılmayacağı tebliğ edildi.
Gazetecilere yönelik söz konusu yasağın 'ülkenin birlik ve bütünlüğünü rencide edici gerçek dışı haberler yayımlaması' üzerine alındığı bildirildi. RSF, askeri bilgi kaynaklarının gazetecilere yasaklanmasını protesto ediyor. Kuruluş, alınan bu kararın iptali için elinizde bulunan tüm imkanlarınızı kullanmanızı rica ediyor."


Pelin Akil ve Anıl Altan çiftinden corona dansıOyuncu Pelin Akil ve eşi Anıl Altan corona virüs salgını nedeniyle ikizleriyle birlikte kendilerini karantinaya aldılar. Evde eğlenceli vakit geçiren çift, corona dansı yaptığı anlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber