Geri Dön
The OthersSokakta panik ve korku

Sokakta panik ve korku

Sokakta panik ve korku

Sokakta panik ve korku


Sokakta panik ve korku

İstanbul'da halk sahile ve parklara koştu. Taksim Meydanı doldu. Değirmendere'de Orduevi'nin yıkıldığı bildirildi

Haber Merkezi

Türkiye'yi uykuda yakalayan deprem nedeniyle halk geceyi sokakta geçirdi.
Depremin merkez üssü olan Kocaeli'nde vatandaşlar yıkılan binalar arasında devam eden artçı şoklar nedeniyle panik içinde güvenli yer aradılar. Telefonla irtibat kuran bazı vatandaşlar radyo ve televizyon kanalları ile canlı bağlantı kurarak durumlarını anlattılar, yardım beklediklerini söylediler. Değirmendere'den arayan bir kadın, Donanma Komutanlığı'nda akşam verilen bir yemek nedeniyle çok sayıda subayın bulunduğu Orduevi'nin de yıkıldığını söyledi.
Dünyanın en büyük kentleri arasında bulunan İstanbul, tam 105 yıl sonra yaşanan ikinci büyük deprem nedeniyle tam bir panik yaşandı. Uzun süren sarsıntının ardından devam eden artçı depremlerle yer yer paniğe kapılan İstanbullular, denize yakın kesimlerde sahillere akın ettiler. Panik sırasında zaman zaman TEM ve E - 5 karayollarında da sabah saat 04.00'ten itibaren tıkanma yaşandı. E - 5 ve TEM yolları, İzmit yönünden yaralı taşıyan araçların siren ve korna sesleriyle de yoğun bir görüntüye sahne oldu.
İstanbul'da en büyük panik, yıkımın en yoğun oranda yaşandığı Avcılar bölgesinde meydana geldi. Sokak ve caddelere fırlayan vatandaşlar, enkaz altında kalan yakınları için panik içinde yardım aradılar. Vatandaşlar, kentte en ağır hasarı almasına karşın Avcılar bölgesine sabah saat 07.30 sıralarına kadar yardım ekibi gönderilmediğini belirterek isyan ettiler.
Depremin hissedildiği Ankara'da Kazan ilçesindeki Ulu Cami'nin minaresi yıkıldı. Ankara'da ciddi bir hasar meydana gelmemesine karşın yer yer telaş yaşandı.
Bursa'da ise paniğe kapılan bazı yurttaşlar binaların pencerelerinden atlayarak kendilerini yaraladılar. Atlamalar sırasında can kaybı da olduğu bildirildi.
Eskişehir'de yıkılan yüksek binada meydana gelen can kayıplarına ilişkin haberler vatandaşların telaşını ilerleyen saatlerde daha da artırdı. Eskişehirliler, ölü sayısının çok artacağı korkusuyla dolu bir gece geçirdi.
Çanakkale, deprem gecesinin en ilginç korkusunu yaşayan kent oldu. Yaklaşık bir ay önce kentte deprem olacağı kehaneti nedeniyle gergin bir dönem geçiren Çanakkaleliler ile Saroz Körfezi sakinleri, beklenen büyük depremin bu sabah meydana geldiği korkusuyla panik dolu anlar yaşadılar. Ancak Çanakkale, depremde önemli hasar gören merkezler arasına girmedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler