Vitrin Türk Edebiyatının Değerli Yarışması 'Haldun Taner Öykü Ödülü'

Türk Edebiyatının Değerli Yarışması 'Haldun Taner Öykü Ödülü'

12.07.2021 - 20:41 | Son Güncellenme:

Milliyet Gazetesi'nin 30 yılı aşkın süredir düzenlediği Haldun Taner Öykü Ödülü yarışması aralıksız devam ediyor. Edebiyat dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan yarışmaya adaylar 30 Eylül 2021 tarihine kadar başvurabiliyor. Yarışmanın Seçici Kurulu’nda ise; Demet Taner, Doğan Hızlan, Metin Celal, Prof. Dr. Handan İnci, Nursel Duruel ve Mehmet Zaman Saçlıoğlu.

Türk Edebiyatının Değerli Yarışması Haldun Taner Öykü Ödülü

Milliyet Gazetesi'nin Haldun Taner'in anısına gerçekleştirdiği “Haldun Taner Öykü Ödülü” yarışması 32’nci senesinde de düzenlenmeye devam ediyor. Edebiyatta isimlerini duyurmuş olanlar kadar edebiyat dünyasına yeni adım atmış yazarlar da yarışmaya katılabiliyor.

Haberin Devamı

Yarışmaya katılacak yazarlar; 1 Ocak 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Türkçe yayınlanmış kitaplarının değerlendirildiği yarışmaya kendi imzalarıyla başvurabilecek. Bunun yanı sıra yayınevleri, üniversiteler, sanat ve eğitim kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için eser sahibinin imzalı onayıyla bir aday gösterebilecek.

Türk Edebiyatının en saygın ödüllerinden olan Haldun Taner Öykü Ödülü’ne başvurmak isteyen yarışmacıların, kitaplarını en geç 30 Eylül 2021 Perşembe günü saat 17.00’a kadar Milliyet Ödülleri, Milliyet Gazetesi, Demirören Medya Center, 100. Yıl Mah. 2264. Sok. No:1 Bağcılar / İstanbul adresine göndermesi gerekecek.

Ödülün 20 bin TL olarak belirlendiği yarışma hakkında adaylar Milliyet gazetesi web sitesi (www.milliyet.com.tr) üzerinden veya Elif Berişler (elif.berisler@demirorenmedya.com) (0212 449 61 36) ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilir.

Haberin Devamı

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN 

Türk Edebiyatının Değerli Yarışması Haldun Taner Öykü Ödülü