Evlenmek İsteyen Kuğu Biblosu Alsın

20 Mart 2019

Hayatı semboller üzerinden okuyan Sırlar Bohçası kitabının yazarı Meltem Güner, “Evlenmek ve aşk isteyenler bir çift kuğu biblosu alsın. Kariyerinde yükselmeyi planlayanlar ise masasına sivri uçlu objeler koysun” diyor.

Baharla birlikte enerjimizi yükseltmek, güzellikleri yanımıza çekmek, isteklerimizi gerçekleştirmek için daha bir kıpır kıpır içimiz… Hedeflerine ulaşmak için herkesin kullandığı yollar, uyguladığı formüller farklı… Yaşadığı deneyim ve dönüşümlerle hayatına “sil baştan” başlayan Meltem Güner de yaşamını güzelleştirmek isteyenlere bu yolda rehber olan bir isim. Tüm tecrübesini kendini yenilemek isteyenlerle paylaşan bir bir hayat okuyucusu... Hayatın semboller aracılığıyla gönderdiği mesajlara dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Meltem Güner ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yaşamınıza ilham olması dileğiyle…

"Kalbine doğanı yapan mutlu olur"

Niyet Defteri adlı kitabınızda kişiyi kendi içinde bir yolculuğa çıkarıp, farkındalığını artırmaya çalışıyorsunuz. Bu kitabı kimler okumalı?

Kendine yakınlaşmak isteyenler okumalı. İçinde bulunduğumuz çağda dışarıdan uyarılmaya ve dışarıdan bir komut almaya odaklanmamız için motive edilmeye çalışılıyoruz. Başkası gibi olmak, başkasının yaptıklarını tekrarlamak sanki bize kendimizi daha iyi hissettirecek algısı oluşmuş durumda. Oysa insan kalbine doğanı yaptığında mutlu olur ve kendisine güveni artar. Niyet, kalbin ilhamlarını duyarak yola çıkmaktır.

"Kırmızıyı sevenler hareket,turuncuyu beğenenler üretim isteği duyar"

Sırlar Bohçası kitabınızda bilerek ya da farkında olmadan hayatımıza giren sembollerin yaşamımızı değiştirdiğini anlatıyorsunuz. “Hayat semboller ile konuşur” diyorsunuz nasıl oluyor bu? Sembolleri okumak ne gibi faydalan sağlıyor?

Seçimlerimizin yol haritasını izleyelim diyorum. Tesadüf dediğimiz durumlar aslında hayata verdiğimiz siparişlerimizin teslim anıdır. Kırmızıyı sevmemizin arkasında harekete geçme isteğimiz, sarıya mesafeli olmamız iletişim kurmakta ve başkaları tarafından kırılmaktan korkmamız, turuncuya olan ilgimiz üretim yapma isteğimiz veya neşeyi hayatımıza dahil etme arzumuz olabilir. Bu örnekler sadece renklerle ilgili, bir de desen, figür ve bunların kullanıldığı alanları düşündüğümüzde her seçimin bir harf olduğunu anlarız. Ben özellikle bir sembole odaklandığımızda bu duruma dikkatimizi vermemizi öneriyorum. Sürekli bunu seçtim ne anlama geliyor, karşıma çıkan hayvanlar bana ne anlatıyor şeklinde olmasını sağlıklı bulmuyorum. Ancak bir renk veya şekil bizim için önemli veya iticiyse bunun altındaki sebebi inceleyelim. Sembol dilini bilmemiz rüya okumalarımızı da kolaylaştırıyor.

Yazının devamı...