Geri Dön

ADANA’DA YOGA ZAMANI

ADANA’DA YOGA ZAMANI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediyesi, Herkes İçin Spor Federasyonu Adana İl Temsilciliği ve Yogaloft Adana’nın katkılarıyla Adana’da gerçekleştirilecek Uluslararası Yoga Günü etkinlikleri 21 Haziran 2016 Salı günü Atatürk Parkı’nda yapılacak. Etkinlikler 7’den 70’e her kesime açık ve ücretsiz olacak.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Fahri Durukan, Uluslararası Yoga Günü etkinliğine katılacak Adanalılara şapka, tişört ve havlu dağıtacaklarını belirtti. Durukan, etkinlik için gereken ses sistemini de kuracaklarını kaydederek, Adanalıların bedensel ve ruhsal sağlığına katkı koyacak faaliyetleri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
ADANA’DA İLK KEZ KUTLANACAK
Türkiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Herkes İçin Spor Federasyonu Adana İl Temsilcisi Filiz Yaldız, 21 Haziran Uluslararası Yoga Günü’nün, Adana’da bu yıl ilk kez kutlanacağını duyurdu. Sponsorluğu için Adana Büyükşehir Belediyesi’ne, katkıları için de Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ve Yogaloft’a teşekkür eden Filiz Yaldız, Uluslararası Yoga Günü’nün BM onayı ve 177 ülkenin desteğiyle kabul edildiğini açıkladı.
YOGA GÜNÜNE 177 ÜLKE DESTEĞİ
Yaldız, “Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin yaptığı talep doğrultusunda, 27 Aralık 2014 tarihinde Birleşmiş Milletler; Türkiye’nin de içinde bulunduğu 177 ülkenin desteğiyle, 21 Haziran’ın Uluslararası Yoga Günü olarak her sene tüm dünyada kutlanmasını onaylamış ve duyurmuştur.
Bu yıl ilk kez 21 Haziran’da Adana Atatürk Parkı’nda ücretsiz olarak yapılacak bu etkinlik, 7’den 70’e, daha önce yoga yapmış veya yapmamış herkesin katılımına açık olacaktır. Çalışma, Yogaloft’un sertifikalı ve deneyimli yoga eğitmenleri rehberliğinde gerekleştirilecektir. Adanalıları 21 Haziran Salı günü saat 18.00’de Atatürk Parkı’nda görmek istiyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber