AdanaAdana'da "Organik Tarım Ürünleri Pazarı" Açıldı

Adana'da "Organik Tarım Ürünleri Pazarı" Açıldı

04.11.2017 - 13:36 | Son Güncellenme:

Vali Demirtaş:"Pazar sayesinde üreticiler organik ürünlerini burada pazarlama imkanı bulacak"

Adanada Organik Tarım Ürünleri Pazarı Açıldı

ADANA (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında, Adana'da "Organik Tarım Ürünleri Pazarı" açıldı.

Haberin Devamı

Adana Valiliği Koordinatörlüğünde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çukurova Belediyesi ile Çukurova Organik Tarım Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen pazar, Kenan Evren Bulvarı Kapalı Semt Pazarı'nda hizmet vermeye başladı.

Sertifikalı ürünlerin satışına izin verilen pazarda, zeytin yağından cevize, sebzeden peynir ve bala kadar organik ürünler vatandaşların beğenisine sunuldu.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, açılışta yaptığı konuşmada, pazarın Adana'da ilk olduğunu söyledi.

Organik olarak yetiştirilen ve kimyasalın olmadığı ürünlerin satışının yer aldığı pazarın Adana için bir şans olduğunu ifade eden Demirtaş, "Pazar sayesinde üreticiler organik ürünlerini burada pazarlama imkanı bulacak. İnsanların sağlıklı yaşamaları için organik beslenmesi önemli." dedi.

Haberin Devamı

AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç de artan nüfusla birlikte doğal ürünlere talebin de arttığını dile getirdi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise semt pazarında cumartesi günleri hizmet verecek organik pazarın büyük ilgi göreceğine inandığını ifade etti.

Pazarda şu anda 27 sertifikalı ürün satan esnafın olduğunu belirten Çetin, ilerleyen zamanlarda bu sayının artacağına inandığını kaydetti.

Vali Demirtaş ve beraberindekiler açılışın ardından pazarı gezerek, esnafla sohbet etti, ürünleri hakkında bilgi aldı.