Geri Dön

Başkan Erdem, 24 Kasım Öğretmenler Günü törenine katıldı

Başkan Erdem, 24 Kasım Öğretmenler Günü törenine katıldı

Başkan Erdem, 24 Kasım Öğretmenler Günü törenine katıldı

Ceyhun ÖZER/CEYHAN(Adana),(DHA)- CEYHAN Belediye Başkanı Hülya Erdem, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından çelenk sunumu yapıldı. Tören, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kutlama mesajının okunmasıyla başladı. Törene, Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel İlçi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri ve amirler katıldı.
Törende konuşan Belediye Başkanı Hülya Erdem, öğretmenlik mesleğinin, bedeli hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın ve fedakarlık gerektirdiğini kaydetti. Erdem, “Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin büyük bir rol oynadığına hiç şüphe yoktur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev, toplumsal ve bireysel anlamda bütün özeni hak etmektedir. Karanlığa meşale olarak çocuklarımızın, gençlerimizin gelişmesinde sonsuz emek harcayan, zor şartlar altında dahi olsa ülkemizin her köşesinde özveri, sabır, emekle görevlerini özenle yerine getirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Başkan Hülya Erdem, törenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer'i makamında ziyaret ederek başarılarının devamı dilediler.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber