Geri Dön

Ceyhan Belediyesi'nin ilk kreşi açılıyor

Ceyhan Belediyesi'nin ilk kreşi açılıyor

Ceyhan Belediyesi'nin ilk kreşi açılıyor

Ceyhun ÖZER/CEYHAN,(Adana),(DHA)- CEYHAN Belediyesi, çocukların nitelikli eğitim alabileceği ve kaliteli zaman geçireceği Hilal Işık Aşrak Kreş ve Gündüz Bakımevi hizmete açılıyor. 
Ceyhan Belediyesi, sosyal belediyecilik anlamında hizmetlerine bir yenisi daha ekleyerek, 'Her Mahallede Bir Kreş Projesi' ile başlatılan ilk kreş hizmete açılıyor. Hilal Işık Aşrak Kreş ve Gündüz Bakımevi, çocuklar için sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arası hizmet verecek. 3-6 yaş arası çocuklar için 120 öğrenci kapasiteli kreşin yeni kayıtları devam ederken, Ceyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü, koronavirüs nedeniyle çocuklar için gereken tüm tedbirleri aldıklarını ve sınıfları yarı yarıya düşürdüklerini belirtti. 
Ceyhan Belediyesi olarak kreşlerin çocukların gelişiminde önemli rol oynadığını belirten Başkan Hülya Erdem, kreşlerin çalışma sistemiyle ilgili bilgiler aktardı. Erdem, şunları söyledi:
"Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde düzenli oyun, uyku ve yemek saatlerimizle çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal olarak gelişimlerine destek olacağız. Kreşimiz 6 sınıftan oluşup, çocuklarımız için geniş ve ferah bir ortam sağlamaya özen gösterdik. Pandemi sürecinde sınıf kapasitesini 20'den 10'a düşürdük, her sınıf gruplar halinde yemek, oyun, uyku olmak ile birlikte sınıflar arasında birleşme olmayacak. Çocukların periyodik saatlerde ateş ölçümleri yapılacak. Beslenme listeleri gıda mühendisleri tarafından protein ve kalorilerine göre  aylık olarak hazırlanacak. Ailelere haftalık olarak beslenme listeleri verilecek. Ekiplerimiz tarafından aynı zamanda günlük olarak kreş dezenfektesi sağlanacak. Tüm Ceyhanlı ebeveynleri kreşimize davet ediyoruz. Çocuklarımızın eğitim hayatlarına ışık tutmayı, ailelerin ise iş hayatından geri kalmamalarını sağlamayı hedefliyoruz." 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber