Geri Dön

Milli şehit Kemal Bey’in Kent Meydanı’nda yeri hazırlandı

Milli şehit Kemal Bey’in Kent Meydanı’nda yeri hazırlandı

Milli şehit Kemal Bey’in Kent Meydanı’nda yeri hazırlandı

Ceyhun ÖZER/CEYHAN(Adana),(DHA)- CEYHAN Belediyesi, Milli şehit, Boğazlayan Kaymakamı Kemal Bey’in büstü için, yapımı devam eden Kent Meydanı’nda anıt yerini hazırladı. Başkan Erdem, “Milli değerlerimize sahip çıkıyoruz. Tahrip olan büstün bakım ve onarımı yapılarak hak ettiği şekilde yerini alacak” dedi.
Ceyhan halkının büyük bir rahatsızlık duyduğu, içerisinde kahvehanelerin olduğu Taliha İşgüven Parkı’nın yıkımı sırasında muhafaza altına alınan Kemal Bey’in büstü, bakım ve onarımının tamamlanmasının ardından Kent Meydanı’nda hazırlanan yere tekrar dikilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Erdem, “Atatürk Kent Meydanımız’ın yapım çalışmaları devam ediyor. Milli Şehidimiz Boğazlayan Kaymakamı Kemal Bey’in anıtı için yerini ayarlayıp zeminin betonunu döktük. Daha önceki yıllarda ilgisiz bırakılan ve tahrip olan büstün bakım ve onarımını yapıyoruz. Şehrimize, değerlerimize yakışır şekilde Kent Meydanı’nda yerini alacaktır” dedi.
Her görüşe saygılı olduklarını belirten Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Ülkemizin tüm değerleri bizim kırmızı çizgimizdir. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aziz silah arkadaşları ve ülkesi için canını feda eden tüm şehitlerimiz ile milli değerlerimiz bizim milli davamızdır. Siyasi ayrım gözetmeksizin her görüşe ve tüm değerlere saygı çerçevesinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca Atatürk Kent Meydanımız’a ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en güzel büstünü hazırlıyoruz, çalışmalar tamamlandığında gururla sergileyeceğiz” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber