Geri Dön
CeyhanTürk bayrağı Ceyhan’dan bisikletle Adana’ya götürüldü

Türk bayrağı Ceyhan’dan bisikletle Adana’ya götürüldü

Türk bayrağı Ceyhan’dan bisikletle Adana’ya götürüldü

Türk bayrağı Ceyhan’dan bisikletle Adana’ya götürüldü

ADANA,(DHA)- 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Adana’da ve Ceyhan’da da coşku, gurur ve heyecanla kutlandı.
eyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, kutlamalar kapsamında şanlı Türk bayrağını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a ulaştırılmak üzere öğretmenlerden oluşan Ceyhan Bisiklet Topluluğu (CEY-BİS) üyelerine teslim etti. Türk Bayrağı’nı Başkan Hülya Erdem’den teslim alırken duygularını paylaşan CEY-BİS Başkanı Türker Göçer ise “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 103. yılını kutlamak ve bu nedenle  Belediye Başkanımız Hülya Erdem’den şanlı bayrağımızı teslim alarak bisikletimizle yola çıkıp Adana Büyükşehir Belediye Başkanımıza teslim edeceğiz. Aynı zamanda bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu, gençlere örnek bir davranış olarak göstermek istiyoruz” diye konuştu. 
Kurtuluş Mücadelesi’nin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs 1919 ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet duygularını paylaşan Hülya Erdem, Türk Bayrağı’nın Ceyhan’dan bisikletle yola çıkmasından duyduğu gururu anlattı. 
Türk bayrağını, Adana Büyükşehir Belediyesi önünde Başkan Zeydan Karalar’a teslim eden bisikletçiler gurur dolu anlar yaşadı.  Bayrağı öperek teslim alan Karalar, CEY-BİS üyelerine ve etkinliği organize eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’e teşekkür etti. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber