Geri Dön
AdanaHANNOVER ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ’NDE

HANNOVER ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ’NDE

HANNOVER ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ’NDE

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile Almanya Hannover Üniversitesi Mineraloji Enstitüsü öğrenci ve akademisyenleri, yapılan ikili işbirliği kapsamında bir araya geldi.
Çukurova Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü ziyaret eden Hannover Üniversitesi öğrencilerine ev sahipliği yapan Jeoloji Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak, Jeoloji Konferans Salonu’nda sinevizyon eşliğinde üniversite ve bölüm hakkında bilgi verdi.
Almanya Hannover Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. JurgenKopke ise her iki üniversite arasındaki bilimsel işbirliğinin önemini dile getirerek, Erasmus anlaşması sayesinde iki bölüm öğrencileri ve öğretim üyelerinin karşılıklı ziyaretlerde bulunabileceğini belirtti.
Alman heyet ve öğrenciler için Çukurova Üniversitesi’ndeki toplantının ardından Mersin, Aladağ (Adana) ve Hatay bölgelerinde arazi gezileri düzenlendi.
Çukurova Üniversitesi Jeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak başkanlığında gezilen arazilerde gözlenen ofiyolitik kayalar (eski okyanusal kabuk kalıntıları) ve bunlara bağlı krom yatakları hakkında Prof. Dr. Parlak tarafından, Hannover Üniversitesi Mineraloji Enstitüsü öğrencileri ve öğretim üyelerine bilgilendirme yapıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber