Geri Dön
Adana"İNSAN HAKLARI OKULU"NA BAŞVURULAR BAŞLADI

"İNSAN HAKLARI OKULU"NA BAŞVURULAR BAŞLADI

"İNSAN HAKLARI OKULU"NA BAŞVURULAR BAŞLADI

İnsan Hakları ve Mazlumlarla Yardımlaşma Derneği (Mazlumder) Adana Şubesi, 2016 yılında "4. İnsan Hakları Okulu" için başvuru almaya başladığını duyurdu.
Şube başkanı Orhan Göktaş, yaptığı açıklamada, “İnsan Hakları Okulu" isimli eğitim çalışmasının 4.sünü gerçekleştireceklerini belirterek, "İnsan Hakları ihlallerinde hak arama bilinci ve yöntemi önemlidir. Daha da önemlisi hakkın ihlal edilmesinin önüne geçebilmektir. Buna “Koruyucu İnsan Hakları” diyebiliriz. İnsan Hakları ihlallerini engelleyebilmek, toplumdaki insan hakları bilincinin gelişmesi ile doğru orantılıdır" dedi.
İnsan hakları bilincinin geliştirilmesi ve insan haklarına duyarlı insanların yetişmesi için bir eğitim faaliyeti olarak her yıl, ücretsiz olarak “İnsan Hakları Okulu” adında bu çalışmayı yaptıklarını belirten Göktaş, eğitim sonunda katılımcılara birer sertifika verdiklerini kaydetti.
İnsan Hakları Okulu için başvuru formu, ders programı ve katılım şartlarına ’adana.mazlumder.org/tr’ adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber