Geri Dön
Merkez5'inci Uluslararası Adana Lezzet Festivali 8 Ekim'de başlıyor

5'inci Uluslararası Adana Lezzet Festivali 8 Ekim'de başlıyor

5'inci Uluslararası Adana Lezzet Festivali 8 Ekim'de başlıyor

5'inci Uluslararası Adana Lezzet Festivali 8 Ekim'de başlıyor

 ADANA,(DHA)- ADANA Valiliği himayesinde 8-9-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek 5’inci Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde, yöresel yemekler katılımcılara sunulacak
Kentte 8-9-10 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 5’inci Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin hazırlık toplantısı Vali Süleyman Elban başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali Süleyman Elban'ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, Vali Yardımcısı ve Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, Vali Yardımcısı Zafer Öz, ilçe belediye başkanları, oda başkanları ve yetkililer katıldı.
Vali Elban, festivalin, tüm lezzet tutkunlarını bir araya getirmesinin yanı sıra zengin Adana mutfağının tanıtımının da en iyi şekilde yapılmasına vesile olacağına dikkat çekti. Turizmin çeşitlendirilmesi konusuna verdikleri önem doğrultusunda, Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin gastronomi turizminin geliştirilmesi amacını da pekiştireceğini kaydeden Vali Elban, gerekli koordinasyonun en iyi şekilde sürdürülmesi gerektiğini ifade etti ve festivalin düzenlenmesinde emeği geçen, katkı sağlayan belediye başkanlarına, oda başkanlarına, tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
Vali Elban, Adana’nın zengin mutfağının ve eşsiz damak tatlarının yanı sıra tarihi, doğal ve kültürel değerlerini tanıtacakları Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne yurt içi ve yurt dışından tüm konukları kente davet etti.
Toplantıda söz alan katılımcılar da herkesi Adana’ya, 'Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne davet etti.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber