Geri Dön
MerkezCeyhan çiftçisi traktörleriyle yarıştı

Ceyhan çiftçisi traktörleriyle yarıştı

Ceyhan çiftçisi traktörleriyle yarıştı

Ceyhan çiftçisi traktörleriyle yarıştı

CEYHAN(Adana),(DHA)-CEYHAN Belediyesi, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde traktör yarışması düzenledi. Renkli görüntülerin oluştuğu yarışlarda dereceye girenlere hediye çeki verildi.
İlçede 25 çiftçinin katıldığı yarışma renkli görüntülere sahne oldu. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde traktör yarışlarına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, tarımın emek ve yürek işi olduğunu kaydetti. Toprağa hayat veren tüm çiftçilerin gününü kutlayan Başkan Erdem, Ceyhan’ın, Adana ve Türkiye tarımının göz bebeği ilçelerinin başında geldiğini kaydetti. Başkan Erdem, cumhuriyeti kurduktan sonra Türkiye’nin tarım ve tarıma dayalı sanayiyle gelişebileceğini vurgulayan ve dünyanın birçok ülkesindeki tarım çeşitliliğini Türkiye’ye getiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüdüklerini dile getirdi.
‘TARIMA AYRILAN PAY ARTIRILMALI’
Çiftçinin en önemli tarım makinelerinden biri olan traktörleri yarıştırdıklarını ancak amacın Ceyhan çiftçisinin Türkiye tarımına sunduğu katkının güçlü sesinin her alana yayılması olduğuna işaret eden Başkan Erdem, “Çiftçiyi, köylüyü baş tacı eden Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında ilerlerken gerek ilçemiz, gerek Adanamız ve gerekse ülkemiz genelinde tarıma ayrılacak payın yanı sıra tarımdaki nüfusun azalması değil artışıyla muasır medeniyetler seviyesine ulaşılabileceğine inanıyorum. Tüm çiftçilerimizin yolu bahtı açık olsun. İlçemiz tarımının daha çok gelişmesi için katma değeri yüksek ürünlere yönelmek gereğine inanarak farkındalık oluşturacak bir etkinliğe imza atıyoruz” dedi.
DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLDİ
Yarışma sonunda şampiyonluk ipini Cengiz Dursun göğüsledi. İkinci Hüseyin Dalgıç, üçüncü ise Cabbar Koç oldu. Dereceye giren çiftçilere mısır tohumu, mobil gübreleme destek servisi ve hediye çeki verildi. Yarışmaya katılarak heyecan uyandıran tüm çiftçilere teşekkür eden Başkan Hülya Erdem, dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber